Zimowa podróż rowerem przez Syberię

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 13:00
Gościem audycji będzie Jakub Rybicki, autor książki "Po Bajkale", który zimą wraz z przyjacielem przejechał zamarznięte jezioro na rowerze.
Bajkał każdego roku całkowicie zamarza na cztery miesiące, w północnej części lód utrzymuje się nawet przez pół roku
Bajkał każdego roku całkowicie zamarza na cztery miesiące, w północnej części lód utrzymuje się nawet przez pół rokuFoto: Pixabay/Domena publiczna

Trasa wiodła z północy na południe i miała prawie tysiąc kilometrów. Rowerzyści jechali w skrajnie trudnych warunkach, w mrozie i przenikliwym wietrze, a największym niebezpieczeństwem były szczeliny w lodzie.

Autor opisuje spotkania z niezwykłymi ludźmi, przytacza zasłyszane od nich opowieści i historie. W audycji zapytamy go o najbardziej dramatyczne i zabawne przygody, jakie rowerzyści przeżyli na Syberii.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy w środę (15.04.) w godz. 10.00-11.00. Audycję poprowadzi Katarzyna Dydo.

mg/kul

Czytaj także

Kolej widmo na dalekim dzikim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 09:00
- Na Syberii wszytko jest większe. 40 kilometrów to nie odległość, temperatura - 40 stopni to nie mróz, a 40% to nie wódka. Dlatego kolej, którą chciał wybudować Stalin, miała liczyć 1300 kilometrów - mówią Tomasz Grzywaczewski i Maciej Cypryk, którzy odbyli podróż Martwą Drogą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kajakiem z prądem Leny

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 17:00
Kasia Kosarzycka, Piotrek Rożek i Darek Dudzik, przyjaciele z Krakowa postanowili wyruszyć w nieprzyjazne syberyjskie strony. Ich cel to przepłynąć kajakiem rzekę Lenę
rozwiń zwiń
Czytaj także

Syberia - ziemia obiecana globtroterów

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 13:48
- Jeżeli ktoś traktuje podróże jako zdobywanie wiedzy, Syberia to dobry kierunek. Mamy tam góry, pustynię, ponad milion jezior i tysiące rzek, a przede wszystkim ludzi - mówi Romuald Koperski.
rozwiń zwiń