X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Baby Doll" - spektakl jako spotkanie z ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 14:00
Ona debiutuje w teatrze, on jest uznanym aktorem. Michał Żurawski dał się wyreżyserować Barbarze Wiśniewskiej i tak powstał spektakl "Baby Doll" w warszawskim Teatrze Studio.
Audio
  • Jak zadebiutować jako reżyser w teatrze i sprawić, by aktorzy cię słuchali? Rozmowa z reżyserką Barbarą Wiśniewską i aktorem Michałem Żurawskim (Czwórka/Stacja Kultura)
Spektakl Baby Doll do debiut reżyserski Barbary Wiśniewskiej - laureatki pierwszej edycji konkursu Debiut w Studio.
Spektakl "Baby Doll' do debiut reżyserski Barbary Wiśniewskiej - laureatki pierwszej edycji konkursu "Debiut w Studio". Foto: Krzysztof Bieliński/Teatr Studio

- Znam się głównie na tym, jak rozwalić pracę reżyserowi i Basia się o tym nie raz przekonała - śmieje się Michał Żurawski. - Ale na początku współpracy uprzedziłem ją, żeby nie brała na serio moich twórczych napadów.

Aktor dołączył do obsady jako ostatni i na przygotowanie roli miał zaledwie dwa tygodnie. - Michał należy do grona artystów, którzy lubią odbezpieczyć granat i wrzucić go na środek sceny - mówi reżyserka. - Tutaj miał mało czasu, więc już na pierwszej próbie mocno zaakcentował swoją obecność i przedstawił nam własną wizję, która otworzyła resztę zespołu.

Zaproszeni do audycji goście tłumaczyli, w jaki sposób spektakl "Baby Doll" mierzy się z fantazmatem lolitki. Barbara Wiśniewska radziła także, co zrobić, żeby jak najlepiej przygotować się do egzaminów na wydział reżyserii.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Goście: Barbara Wiśniewska (reżyserka),  Michał Żurawski (aktor)

Data emisji: 20.04.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie jest łatwo zostać następcą Szekspira. Jak pisać dramaty?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 14:15
Nie brakuje chętnych, którzy chcieliby pójść śladami Szekspira i stać się ikoną dramatopisarstwa. Droga jednak jest bardzo długa. Czy mogą w tym pomóc najnowsze pozycje książkowe z rodzaju poradników? I czy tak naprawdę... warto się starać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Cechini - doceniana na świecie, mało znana w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 12:00
- Zostałam okrzyknięta prekursorką artystycznego selfie, ale nie do końca się z tym zgadzam - mówi autorka fotograficznych autoportretów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo w domu nad Bugiem, czyli "Kryminalistka"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 14:00
Kto zabił? To wiadomo już od początku. Pytanie brzmi: jaki był motyw zabójczyni, pozornie szczęśliwej mężatki i autorki dość poczytnych kryminałów.
rozwiń zwiń