Fryderyki - tryumfowała Natalia Przybysz

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 14:50
Do starszej z sióstr Przybysz powędrowały wczoraj dwie statuetki - za album rocku pt. "Prąd" oraz za najlepszy utwór, czyli "Miód".
Audio
  • Relacja z rozdania Fryderyków 2015 (Czwórka/Stacja Kultura)
Dwie statuetki dla Natalii Przybysz były sporym zaskoczeniem tegorocznych Fryderyków
Dwie statuetki dla Natalii Przybysz były sporym zaskoczeniem tegorocznych FryderykówFoto: PAP/Leszek Szymański

Gala Fryderyki 2015 odbyła się wczoraj w Teatrze Polskim. Polskie odpowiedniki nagród Grammy otrzymali m. in. najlepsi twórcy muzyki rozrywkowej.

- Po raz pierwszy zrobiłem płytę podpisaną moim nazwiskiem, ale gram w różnych składach od ponad 20 lat, więc nie czuję się debiutantem - mówił Artur Rojek, były lider zespołu Myslovitz nagrodzony za najlepszy album popowy.

Nasz reporter Mateusz Patyk opowiedział, jak w roli prowadzących galę odnaleźli się Tomson i Baron z zespołu Afromental oraz czy gwiazdom przydarzyły się jakieś wpadki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 24.04.2015

Godzina emisji: 13.30

mg/kul

Czytaj także

Artur Rojek: czasem bywam dyktatorem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 12:00
Nad swoją solową płytą "Składam się z ciągłych powtórzeń" pracował dość długo. W tym czasie przestał komponować i jak przyznaje w Czwórce, miewał myśli o ostatecznym porzuceniu muzyki. - Regularnie odbieram takie sygnały z mózgu, pojawiają się w nieoczekiwanych momentach, gdy czuję się zmęczony tworzeniem i koncertowaniem - opowiada Artur Rojek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Combo Taneczne ożywia stare piosenki

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:15
Album "Przyznaj się" to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią stare piosenki i klimat przedwojennej stolicy. Za wydawnictwem stoi grupa Warszawskie Combo Taneczne. - Kochamy klimat tamtych lat i staraliśmy się go jak najlepiej oddać, ale na swój sposób - opisał krążek frontman zespołu Jan Emil Młynarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Przybysz: nie jestem rockandrollowcem, wolę koc i ciepłą herbatę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 14:45
- Po Sistars i projekcie Janis Joplin zaczęłam śpiewać własnym głosem i własnymi słowami - mówi Natalia Przybysz. "Prąd" to czwarta płyta w dorobku artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet Glassesboys - polski towar eksportowy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 22:00
Czwórkę odwiedzi polski duet, który w przeszłości prowadził niezależną wytwórnię i tworzył utwory dla największych sław muzyki klubowej.
rozwiń zwiń