Warszawski Festiwal Filmowy. Filmy, których nie zobaczysz w internecie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 14:50
9 października wystartuje Warszawski Festiwal Filmowy. - Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, teraz czekamy na naszych gości - zapowiada Darek Klimczak. I dodaje, że w tym roku do stolicy przyjedzie m. in. Amy Berg, nominowana do Oscara reżyserka filmu o Janis Joplin.
Audio
  • Rusza Warszawski Festiwal Filmowy. Co warto zobaczyć? (Stacja Kultura/czwórka)
Mężczyźni i kurczaki laureata Oscara Andersa Thomasa Jensena otworzą tegoroczny Warszawski Festiwal Filmowy. Reżyser w 2005 roku trzymał Nagrodę Publiczności WFF
"Mężczyźni i kurczaki" laureata Oscara Andersa Thomasa Jensena otworzą tegoroczny Warszawski Festiwal Filmowy. Reżyser w 2005 roku trzymał Nagrodę Publiczności WFF Foto: mat. promocyjne

Czytaj także
film 1200.jpg
Ameryka we Wrocławiu. Wszystkie stany kina

Festiwal od lat wspiera także polskich filmowców. Nie inaczej będzie i teraz. W programie znalazło się ponad 30 polskich tytułów. Wśród nich "Bracia" Wojciecha Staronia. - Dla mnie już sam opis tej produkcji budzi olbrzymie emocje - mówi gość Czwórki. - Bracia spędzili ze sobą całe życie, razem uciekli z łagru i pomimo waśni i sporów pokonują przeciwności losu. Myślę, że ten film sporo może namieszać.

Darek Klimczak opowiada także o filmach otwarcia i zamknięcia, które w tym roku reprezentują ten sam gatunek i zdradza, jakie atrakcje czekają na publiczność w klubie festiwalowym.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Darek Klimczak (Warszawski Festiwal Filmowy)

Data emisji: 8.10.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Horyzonty to już nie tylko slow-cinema

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 16:00
Wraz z festiwalem Nowe Horyzonty w dyskursie filmowym pojawił się nowy termin "kino nowohoryzontowe". Na początku odnosił się on głównie do produkcji z nurtu slow-cinema, teraz nie ogranicza się do jednego gatunku i dotyczy różnych zjawisk we współczesnej kinematografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40. festiwal filmowy w Gdyni okiem młodego jury

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 14:00
Nad morzem trwa właśnie wielkie święto polskiego kina, a filmy - obok profesjonalnych krytyków - oceniają także jurorzy-juniorzy. Co się im podoba?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojny światów" - arcydzieła sci-fi kontra kino klasy B

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 15:50
W warszawskim kinie Iluzjon trwa właśnie nietypowy przegląd kina science-fiction - codziennie można tam zobaczyć najlepsze i najgorsze filmy gatunku.
rozwiń zwiń