Camerimage - duchowe SPA dla filmowców

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 14:10
W Bydgoszczy trwa właśnie kolejna edycja festiwalu filmowego, na którym pierwsze skrzypce grają nie aktorzy czy reżyserzy, ale autorzy zdjęć filmowych, montażyści i scenografowie.
Audio
  • Dariusz Kuźma o atrakcjach festiwalu Camerimage 2015 (Stacja Kultura/Czwórka)
Na Camerimage na pierwszy plan wysuwają się ci, których widzowie na co dzień nie dostrzegają
Na Camerimage na pierwszy plan wysuwają się ci, których widzowie na co dzień nie dostrzegająFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Jak mówią organizatorzy, w wydarzeniu uczestniczy 1500 osób z branży, w tym ponad 500 autorów zdjęć. - Przyjeżdżają tu ludzie z Hollywood, Australii, Kanady, różnych krajów Europy i odpoczywają, rozmawiają, planują projekty, nie stresują się, więc w pewnym sensie jest to SPA - mówi rzecznik prasowy festiwalu, Dariusz Kuźma.

Gość Czwórki wyjawia też, jak publiczność festiwalu przyjęła film otwarcia, którym był "Most szpiegów" Stevena Spielberga. Opowiada także, jakie produkcje będzie można obejrzeć w sekcji "First Look - Konkurs Pilotów Seriali".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Dariusz Kuźma (rzecznik prasowy festiwalu Camerimage)

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 10.30

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat na festiwalu w Gdyni - przepustka do kariery

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 12:30
Trzeba kochać kino i lubić ludzi - to wystarczy, żeby zostać wolontariuszem 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Co roku jest kilkuset chętnych, a najlepsi, po studiach, dostają pracę w branży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce brakuje dobrych filmów dla młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 17:00
Wartościowe młodzieżowe filmy z całego świata będzie można obejrzeć na warszawskim festiwalu Kino w Trampkach, który startuje 13 czerwca. Tych produkcji raczej nie zobaczycie w repertuarach kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40. festiwal filmowy w Gdyni okiem młodego jury

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 14:00
Nad morzem trwa właśnie wielkie święto polskiego kina, a filmy - obok profesjonalnych krytyków - oceniają także jurorzy-juniorzy. Co się im podoba?
rozwiń zwiń