Architektura - wybierz najlepszy obiekt 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 15:15
Trwa ósma edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, a do 24 stycznia można zgłaszać propozycje najciekawszych obiektów 2015 roku w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz.
Audio
  • Krzysztof Sołoduch o plebiscycie Polska Architektura XXL (Stacja Kultura/Czwórka)
W ubiegłym roku za najlepszy obiekt publiczny jury uznało filharmonię w Szczecinie
W ubiegłym roku za najlepszy obiekt publiczny jury uznało filharmonię w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Krzysztof Sołoduch, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury, która organizuje plebiscyt, zauważa, że wiele ciekawych realizacji to budynki użyteczności publicznej. Wśród najlepszych realizacji wymienia Centrum Dialogu "Przełomy" w Szczecinie i Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

- Architeltura wyróżnia się spośród budownictwa, które otacza nas wokół, ma spełniać funkcje estetyczne i tworzona jest na ambicjach głównie architektów, ale także inwestorów. W powodzi dużej liczby realizacji mieszkaniowych, drogowych, użyteczności publicznej trzeba się natrudzić, by wynaleźć budynki, które coś w sobie mają - mówi Krzysztof Sołoduch.

Gość Czwórki opowiada też o pewnym ikonicznym obiekcie, który został okrzyknięty "architekturą dzieci Apple'a" i zapowiada, jakie ciekawe budynki zostaną odddane do użytku w tym roku. Wyjaśnia także, w jaki sposób można typować projekty w plebiscycie. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Krzysztof Sołoduch (redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury)

Data emisji: 7.01.2015

Godzina emisji: 10.00

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radosław Gajda i jego architektoniczny vlog

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 15:15
Radosław Gajda nie jest typowym vlogerem, bo jego podstawowe zajęcie to... praca na stanowisku wykładowcy akademickiego. Do założenia kanału na YouTube namówili go studenci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choroba morska na 50 piętrze? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 13:25
Radosław Gajda prowadzi kanał "Architecture is a good idea". A w Czwórce zdradza tajemnice budowy wieżowców i wyjaśnia, dlaczego niektóre wysokościowce kołyszą się na wietrze.
rozwiń zwiń