Maciej Musiał i jego miłość do "Star Wars"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 14:00
"Gwiezdne wojny" to dziś nie tylko filmy pełnometrażowe, ale także wydawnictwa literackie, serial animowany i gry. 10 października fani serii świętowali Dzień Książki "Star Wars", a wśród nich był aktor Maciej Musiał.
Audio
  • Maciej Musiał o swojej fascynacji "Gwiezdnymi wojnami" (Stacja Kultura/Czwórka)
Maciej Musiał w serialu Star Wars: Rebelianci wciela się w rolę jednego z głównych bohaterów, który nazywa się Ezra Bridger
Maciej Musiał w serialu "Star Wars: Rebelianci" wciela się w rolę jednego z głównych bohaterów, który nazywa się Ezra BridgerFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Zazwyczaj robi się to w drugą stronę - na podstawie książek kręci się filmy. Napisanie książki w oparciu o filmy to odważny i ambitny krok, bo coraz mniej osób czyta. Może ciekawe byłoby też stworzenie osobnej historii opartej na pomyśle i stworzenie wątku, który szedłby własną ścieżką, wyłącznie książkową - zastanawia się aktor.

Maciej Musiał opowiada też o serialu animowanym "Star Wars: Rebelianci", w którym podkłada głos jednemu z głównych bohaterów. Wspomina także swój udział w castingu do najnowszej części serii - "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" - która wejdzie na ekrany kin w grudniu.

***

Przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 12.10.2015

Godzina emisji: 10.40

Materiał wyemitowano w audycji Stacja Kultura.

mg/kul

Czytaj także

Gra o Tron - potęga nieprzewidywalności

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 12:00
Wystartował 5. sezon "Gry o Tron" - serialowego fenomenu, który ma miliony fanów na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliżają się "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 08:00
W internecie pojawiły się już dwa zwiastuny siódmej części "Gwiezdnych wojen". Premiera filmu odbędzie się jeszcze w tym roku, tuż przed Bożym Narodzeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aneta Jadowska: "Ropuszki" to pożegnanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:15
Autorka polskich powieści fantasy właśnie wydała zbiór opowiadań "Ropuszki". W "Stacji Kultura" wyznała, że ta książka to pożegnanie z Dorą Wilk, główną bohaterką kultowych powieści.
rozwiń zwiń