Roast. Tak hejtują stand-uperzy

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 10:30
- Formuła przywędrowała do nas zza oceanu i polega na wzajemnym obrażaniu się w obecności widzów - tłumaczy Maciej Adamczyk ze Stand-Up Polska
Audio
  • Czy można obrażać innych z sympatii? Popularni youtuberzy o tym, czym jest "roast" (Stacja Kultura/Czwórka)
Roast pojawił się w latach 20. XX wieku jako przeciwieństwo benefisu. Roastowani są najczęściej celebryci i gwiazdy
Roast pojawił się w latach 20. XX wieku jako przeciwieństwo benefisu. Roastowani są najczęściej celebryci i gwiazdyFoto: Glow Images/East News

Czytaj także
scena taniec 1200.jpg
Stand-Up Polska: na scenie musi być chemia

Oczywiście to publiczne obrażanie odbywa się w odpowiedniej konwencji. Co więcej, coraz więcej osób chce być bohaterami roastów. Należy do nich znany z projektu Lekko Stronniczy Karol Paciorek, którego roast odbył się ostatnio w warszawskim Tetarze Roma. - Byłem gotowy na wiele rzeczy, które o sobie usłyszałem. Spodziewałem się nawet zakresu tych żartów, ale kilku osobom udało się mnie zaskorzyć - opowiada.

Na scenie zaprezentowali się m.in. Człowiek Warga oraz Robert Pasut z Abstrachuje. Nam youtuberzy tłumaczą czym hejter różni się trolla i dlaczego roastuje się z sympatii.

***

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Przygotowała: Mateusz Patyk

Data emisji: 02.02.2016

Godzina emisji: 10.35

Materiał został wyemitowany w audycji Stacja Kultura

kul/kd

Czytaj także

Naukowy stand-up. Jak rozśmieszają "ścisłowcy"?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 16:30
Bakterie idą do kina. Jaki film wybiorą? "Powrót penicyliny 7"! W Warszawie odbył się Pierwszy Stand-up Naukowy, a w szranki o tytuł najlepszego komika stanęło siedemnaścioro badaczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Twórcy kanału "Ponki". Z korporacji na wielki ekran

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 13:00
- Piszę scenariusze do naszych filmów, to moja praca, ale na planie kreujemy wszystko wspólnie - mówił w Czwórce Grzegorz "Dakann" Barański z grupy Ponki, która podbija polski Youtube zabawnymi filmikami.
rozwiń zwiń