Konkurs Script Pro. Bądź jak scenarzysta "Córek dansingu"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 12:25
"Bogowie", "Córki dancingu" czy "Jesteś Bogiem" - tych filmów mogłoby nie być, gdyby nie konkurs Script Pro. To właśnie tam zostały wyróżnione scenariusze do tych produkcji.
Audio
  • Magda Koszalińska o konkursie scenariuszowym Script Pro (Czwórka/Stacja Kultura)
Fragment plakatu promującego Córki dancingu
Fragment plakatu promującego "Córki dancingu"Foto: materiały prasowe

Trwający właśnie konkurs scenariuszowy jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu w Polsce. - Co roku przychodzi do nas około 250 scenariuszy, z czego wybieramy 10 finałowych tekstów, a spośród nich - laureatów nagród. Każdy z finalistów ma zapewnione konsultacje ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej - wyjaśnia koordynatorka Script Pro Magda Koszalińska.

Dodaje także, że konkurs skierowany jest wyłącznie do młodych scenarzystów. - Można mieć zrealizowane maksymalnie dwa scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych - wyjaśnia.

Z audycji dowiecie się, w jaki sposób można wziąć udział w konkursie i jaka kwota jest do wygrania. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 22 lutego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Martyna Ogonek

Gość: Magda Koszalińska (koordynatorka konkursu Script Pro)

Data emisji: 8.02.2016

Godzina emisji: 10.00

mg/mm

Czytaj także

"Śpiewający obrusik". Jak kręcą bezczelni studenci?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 15:30
– Pomysł na ten obraz zrodził się z buntu i przekory – mówiła Anna Mrozowska o pierwszym w historii łódzkiej filmówki pełnometrażowym aktorskim filmie dyplomowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Planeta singli". Komedia romantyczna jako pole bitwy

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 13:00
- Reżyser Mitja Okorn jest absolutnym zabijaką. Zarzyna siebie i innych w imię rzeczy, w które wierzy. Dzięki temu widz nie musi się męczyć na filmie, który ma być dla niego rozrywką - mówi Michał Chaciński, współtwórca "Planety singli".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na Gałęzi". Filmowe triki i efekty pod lupą youtubera

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 14:10
Dlaczego oglądając "Mad Maxa", widz czuje ekscytację, a "Zjawa" zachwyca wizualnie? Odpowiadają za to m.in. operatorskie triki, które analizuje na swoim kanale Marcin Łukański.
rozwiń zwiń