Mroczna strona internetu w technothrillerze "Nerve"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 15:52
W księgarniach pojawiła się właśnie nowa książka Jeanne Ryan, w której tajemne siły technologii manipulują bohaterami. Jednocześnie w kinach możemy obejrzeć, oparty na prozie autorki, film o tym samym tytule.
Audio
  • Najnowsza książka Jeanne Ryan, "Nerve", opowiada o manipulacji za pomocą nowych technologii
To, co publikujemy w internecie może być narzędziem manipulacji
To, co publikujemy w internecie może być narzędziem manipulacjiFoto: pixabay/geralt

- Bohaterami tej książki z gatunku young adult są 16-letni uczniowie amerykańskiego liceum, typowi dla tego typu narracji. Mamy więc chłopaka, mistrza drużyny koszykarskiej oraz dwie dziewczyny, licealną gwiazdę i pozostającą w cieniu główną bohaterkę - opowiada o książce Kinga Michalska. To właśnie główna bohaterka dołącza do internetowej gry "Nerve", odkrywając wkrótce, że każdy jej ruch jest śledzony przez anonimowych "obserwatorów".

Czy "Nerve" jest zatem formą przestrogi przed opanowującym nas wirtualnym światem? I jakie niespodzianki przygotowali twórcy adaptacji filmowej tej książki, która od początku września gości w polskich kinach? Dowiedzcie się słuchając nagrania najnowszego wydania "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Karol Pawłowicki

Goście: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 6.09.2016

Godzina emisji: 11.34

jsz/kd

Czytaj także

Światowy Dzień Książki. Nowe technologie w czytelnictwie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 12:30
W ubiegłym roku ponad 6 mln Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Rośnie jednak poziom czytelnictwa wśród młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa książka o Kukuczce. "W górach był jak czołg"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 13:23
- Jerzy Kukuczka to był heros. Rozsławił Polskę w szarych latach 80. Pracował w katowickiej fabryce jako monter, później jednak stał się osobą, o której mówił cały świat - wspominają Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy książki "Kukuczka - opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście".
rozwiń zwiń