Daj się ponieść wyobraźni i rób impro

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 14:49
- Chodzi przede wszystkim o spontaniczność, swobodne wyrażanie własnych myśli, bez żadnych blokad - mówi Grzegorz Rydzewski z Impro.Labu. Na czym polega sztuka improwizacji?
Audio
Sztuka improwizacji scenicznej łączy w sobie elementy aktorstwa, zabawy słowem i interakcji z publicznością
Sztuka improwizacji scenicznej łączy w sobie elementy aktorstwa, zabawy słowem i interakcji z publicznością Foto: pixabay/weldert

Podstawa jest dość prosta: stanowi ją zwykle słowo-inspiracja, baza do tworzenia postaci, historii, gry i sceny teatralnej. - W impro jest sporo zasad i bardzo wiele form, między innymi długie oraz krótkie, czyli tak zwane "szorty" - wspomina Radosław Forysiuk z grupy "Coś krótkiego".

Co to zatem znaczy "grać impro"? Czy jest to stresujące, a może lepiej robić to na luzie? Czy impro może być sposobem na życie i kiedy "improwizator" będzie mógł wejść w krąg zawodów artystycznych? Na te pytania odpowiedzą nasi goście, improwizatorzy, nauczyciele tej niezwykłej dziedziny i organizatorzy "jamów improwizacyjnych".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Karol Pawłowicki

Goście: Radosław Forysiuk ("Coś krótkiego") i Grzegorz Rydzewski (Impro.Lab) 

Data emisji: 7.09.2016

Godzina emisji: 11.07

jsz/kul


Czytaj także

Lalkarstwo - trud pociągania za sznurki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 10:41
- W każdej postaci, którą odgrywamy, odnajdujemy cząstkę siebie i dajemy jej cząstkę siebie - mówi Alicja Pietruszka, aktorka lalkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical improwizowany. Jak się tworzy spektakl na bieżąco?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 17:31
Przygotowania do spektaklu teatralnego najczęściej trwają długie miesiące. A co by się stało, gdyby zrobić to wszystko na odwrót?
rozwiń zwiń