"Błahostka i kamyk" - książka o prawdziwym życiu nastolatek?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:39
Przez ostatnie kilka lat wydała kilkadziesiąt pozycji, głównie dla nastolatek. Do księgarń trafiła właśnie nowa książka Ewy Nowak pt. "Błahostka i kamyk".
Audio
  • Ewa Nowak o książce "Błahostka i kamyk", ale także współczesnej literaturze dla młodzieży i czytelnictwie wśród nastolatków (Stacja Kultura/Czwórka)
- Młodzież czyta książki, wcale nie mniej niż poprzednie pokolenia. Po prostu dziś dzieciaki czytają inne rzeczy - mówiła w Czwórce Ewa Nowak.
- Młodzież czyta książki, wcale nie mniej niż poprzednie pokolenia. Po prostu dziś dzieciaki czytają inne rzeczy - mówiła w Czwórce Ewa Nowak.Foto: Glow Images/East News

Choć Ewa Nowak sama nauczyła się czytać mając 10 lat, jej książki rozchodzą się jak świeże bułeczki. Do księgarń trafiła właśnie kolejna powieść, a jej główna bohaterka jest sierotą, musi się wydobyć z kompleksów okresu dojrzewania i pogodzić się ze światem, który odebrał jej najbliższych.
- Moich bohaterów nikt nie zabija, nie bije, nie są narkomanami. Dotykają ich problemy, o których sama chciałabym przeczytać będąc nastolatką. Piszę bardzo dużo o miłości, bo jest po prostu najważniejsza w życiu - mówiła w rozmowie z Czwórką Nowak.

Opowiadała także m.in. co ją inspiruje i jak powstają jej książki. Zdradziła też, dlaczego na jej autorskich spotkaniach "bywają łzy i padanie sobie w objęcia", a także dlaczego między autorem książek, a jego czytelnikiem powstaje swoiste "porozumienie dusz".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi:  Katarzyna Dydo

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 11.40

kd/jsz

Czytaj także

Wciągnięta w wir czytania - blogerka Anna Dutka

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 12:30
- Pisanie o literaturze to misja. Blogi literackie mają inne cele niż modowe. Zależy nam, żeby przekonać ludzi, że czytanie zmienia życie na lepsze - mówi Anna Dutka, autorka bloga "Recenzentka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rebeka" Daphne du Maurier - klasyk powieści grozy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 13:46
Idealnym kompanem sierpniowych, chłodniejszych wieczorów jest książka. "Rebeka" to jedna ze 100 najlepszych pozycji kryminalnych wszech czasów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debiutantka bawi jak Allen, zachwyca jak Munro

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 14:26
Powieść autorstwa Cynthii D'Aprix Sweeney bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. A wszystko dlatego, że podczas seminarium literackiego ktoś uwierzył w nieśmiałą copywriterkę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie barwniejsze niż literatura. Roald Dahl kończy dziś 100 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 13:22
"Gremliny", "Charlie i fabryka czekolady", "Matylda". Czy wiecie jaki życiorys stoi za tymi książkami dla dzieci?
rozwiń zwiń