Premiery filmowe: "Sprzymierzeni", "Vaiana", "Zły Mikołaj 2"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 15:00
W ostatni listopadowy weekend w kinach będzie można sprawdzić m.in. czy między Marion Cotillard i Bradem Pittem jest chemia i jak w roli Mikołaja znów radzi sobie... inny były mąż Angeliny Jolie.
Audio
  • Filmowe premiery ocenia krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Brad Pitt i Marion Cotillard na brytyjskiej premierze filmu Sprzymierzeni
Brad Pitt i Marion Cotillard na brytyjskiej premierze filmu "Sprzymierzeni" Foto: PAP/PA/Ian West

Studio Walta Disneya od lat gwarantuje dobrą rozrywkę młodszym i starszym kinomanom. Twórcy najnowszego filmu tej wytwórni - "Vaiana: skarb oceanów" - zabierają nas w pełną wrażeń podróż na wyspy Oceanii.

Zobacz zwiastun

Ponad dekadę temu serca Billy Bob Thornton podbił serca widzów jako Zły Mikołaj. Teraz powraca w tej roli, znów łączy siły z Marcusem i tym razem planuje obrabować chicagowską centralę fundacji charytatywnej. -  To kolejny w tym roku sequel, a przy okazji pierwszy zwiastun nadchodzących świąt, w mało świątecznym klimacie - ocenia krytyk.

W ten weekend na ekrany kin wchodzi także najnowsze dzieło Roberta Zemeckisa, twórcy "Forresta Gumpa". - "Sprzymierzeni" to melodramat w gwiazdorskiej obsadzie, na dodatek z udziałem aktorów, o których ostatnio było naprawdę głośno - podkreśla Muszyńki.

Zobacz zwiastun

Nasz gość podpowiada, na który film warto się wybrać.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, portal Filmweb.pl)

Data emisji: 25.11.2016

Godzina emisji: 11.15

kul/gs

Czytaj także

Manoel de Oliveira - portugalski Andrzej Wajda

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:45
Przegląd filmów tego najstarszego na świecie reżysera - zmarł w zeszłym roku w wieku 106 lat - od listopada do kwietnia 2017 roku można oglądać w kinach studyjnych w całej Polsce. W Czwórce opowiada nam o nim przedstawiciel Instytutu Camõesa w Warszawie, José Carlos Albuquerque Costa Dias.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ederly. O czym śnił nastoletni Piotr Dumała?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:00
Wybitny przedstawiciel polskiej animacji powraca z kolejną fabułą. - Punktem wyjścia dla "Ederly" była historia, która przyśniła mi się w młodości. Sny zresztą zapracowały na całe moje życie - mówi reżyser Piotr Dumała.
rozwiń zwiń