Muzealne mody, czyli co Lagerfeld robi w Toruniu?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 12:50
- Chcieliśmy połączyć w wizualnym dialogu ubrania zaprojektowane m.in. przez Diora, Lagerfelda czy Balenciagę ze sztuką z kolekcji CSW Toruń - opowiada o wystawie "Kropka w kropkę. Muzealne mody" kurator, Piotr Szaradowski.
Audio
  • Piotr Szaradowski opowiada o szczegółach wystawy "Kropka w kropkę. Muzealne mody" w Centrum Sztuki Współczesnej Toruń (Stacja Kultura/Czwórka)
Otwarcie pokazu kolekcji Wiosna-Lato 2016 zaprojektowanej przez Karla Lagerfelda dla domu mody Chanel
Otwarcie pokazu kolekcji Wiosna-Lato 2016 zaprojektowanej przez Karla Lagerfelda dla domu mody Chanel Foto: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Jak przekonuje gość Czwórki ekspozycja jest nie tylko ucztą dla oczu, ale daje też możliwość odkrycia na nowo kolekcji toruńskiego CSW i przekonania się, co łączy kreatorów mody z artystami. - Rysowanie sylwetki jest jednym z punktów wspólnych, tyle, że projektanci rysują ją za pomocą ubioru - wyjaśnia rozmówca Kasi Dydo.


Czytaj także
grażyna hase 1200 pap.jpg
Grażyna Hase. Od "kozak looku" do ikony mody

Choć na wystawie prezentowane są dzieła najsłynniejszych projektantów Piotr Szaradowski podkreśla, że nie o modę tutaj chodzi, lecz o ubranie. Na czym polega ta różnica i jak modowe eksponaty trafiły do Torunia - o tym m.in. w nagraniu audycji. 

Wystawa "Kropka w kropkę. Muzealne mody" w CSW Toruń czynna będzie do 1 stycznia 2017 roku.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Szaradowski (kurator wystawy "Kropka w kropkę. Muzealne mody" w Centrum Sztuki Współczesnej Toruń)

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 11.30

kul/jsz

Czytaj także

Tamara Gonzalez Perea. Od "Calineczki" do "Singielki"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 15:50
Na co dzień prowadzi popularnego bloga, występuje jako ekspert w telewizji, a ostatnio zaczęła flirtować z aktorstwem. - Po serialu "Singielka" taka przygoda marzy mi się na dłużej - mówi Tamara Gonzalez Perea, czyli "Macademian Girl".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pewna pani z telewizji", czyli dziennikarstwo od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:49
- Chciałam ważne rzeczy związane z moim zawodem przemycić do tej książki, pokazać, jak wygląda "kuchnia dziennikarska" - mówiła jej autorka, dziennikarka Anna Mentlewicz.
rozwiń zwiń