Książka na święta. Co warto przeczytać?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 14:41
"Dziki łabędź i inne baśnie", "Zwierzęta nocy" czy "Sekrety Twin Peaks" - Kinga Michalska, jak co tydzień polecała książki doskonałe na święta.
Audio
  • Kinga Michalska poleca najciekawsze książki na święta (Stacja Kultura/Czwórka)
Co warto przeczytać w te święta?
Co warto przeczytać w te święta?Foto: Pixabay.com/Public Domain

magiczne-istoty 663.jpg
"Magiczne istoty" i "Pustki" - polecamy książki na święta

"Dziki łabędź i inne baśnie" autorstwa Michaela Cunninghama to jedenaście baśni dla dorosłych, utrzymanych w - jak przekonuje Kinga Michalska - konwencji sarkastycznego humoru i groteski. - To przykład przewrotnej zabawy słowem, inne spojrzenie na baśń - mówiła Kinga Michalska. - Wyobraźmy sobie historię o Jasiu i Małgosi opowiadaną z perspektywy Baby Jagi, albo o Śnieżce, która po zakończeniu historii pointą "i żyli długo i szczęśliwie", wciąż mieszka z mężem - księciem. Ale czy są szczęśliwi? - dodała.

W Czwórce opowiadała także m.in. o "zapomnianym arcydziele literatury amerykańskiej" i zdaniem Michalskiej - mocnym thrillerze połączonym z powieścią psychologiczną, czyli "Zwierzętach nocy" pióra Austin Right, czy ciekawie wydanej pozycji "Sekrety Twin Peaks", autorstwa Marka Frosta, który był bliskim współpracownikiem Davida Lyncha. Jak ów "zbiór dokumentów dotyczących morderstwa sprzed lat" sprawdzi się w roli gwiazdkowego prezentu? I jakie jeszcze książki warto przeczytać w te święta? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Kingą Michalską.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (miłośniczka i znawczyni literatury)

Data emisji: 20.12.2016

Godzina emisji: 11.10

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Londyn, XIX wiek i arystokratyczna intryga

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 15:18
To przez taką właśnie wiktoriańską atmosferę londyńskiej dzielnicy Belgravia prowadzi nas nowa powieść Juliana Fellowesa. A opowiada nam o niej, jak zwykle, Kinga Michalska, znawczyni i miłośniczka literatury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zamknięta trumna". Hercules Poirot powraca w wielkim stylu?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 16:05
Nowa powieść Sophie Hannah to swoisty hołd, złożony twórczości Agathy Christie. Czy "Zamknięta trumna" ma szansę stać się "klasykiem" na miarę "Morderstwa w Orient Expressie"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pewna pani z telewizji", czyli dziennikarstwo od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:49
- Chciałam ważne rzeczy związane z moim zawodem przemycić do tej książki, pokazać, jak wygląda "kuchnia dziennikarska" - mówiła jej autorka, dziennikarka Anna Mentlewicz.
rozwiń zwiń