Nowe kino niemieckie? "Bezbłędne artystycznie"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:50
- Mamy nadzieję, że Tydzień Filmu Niemieckiego zmieni wyobrażenie o kinematografii naszego sąsiada. Zwłaszcza, że udowodnimy, że niemieccy filmowcy posiadają olbrzymie poczucie humoru - przekonuje Renata Prokurat z Goethe-Institut.
Audio
  • Jakie jest współczesne kino niemieckie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Toni Erdmann to historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menedżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem
"Toni Erdmann" to historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menedżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcemFoto: mat. prasowe/Gutek Film

Czytaj także
PATERSON kadr Gutek Film 1200x660.jpg
Koniec 2016 należał do Jarmuscha. A 2017?

Filmem otwarcia tegorocznej edycji przeglądu będzie obraz Maren Ade "Toni Erdmann". - To będzie prawdziwa bomba. Sensacja festiwalu w Cannes, niekwestionowany triumfator gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych i niemiecki kandydat do Oscara - wylicza gość Czwórki. - A najdziwniejsze jest to, że fabuła tego filmu, przekazana słowami, w ogóle nie robi wrażenia. Obraz zaś zachwyca - dodaje.

Największy w Polsce przegląd kina niemieckiego odwiedził już 16 miast. Finał odbędzie się w kine Muranów w Warszawie w dniach od 20 do 26 stycznia 2017 roku. Renata Prokurat z Goethe-Institut tłumaczy także, kim jest Oda Jaune i w jaki sposób "otwiera się" przed kamerą oraz na jakie wydarzenia związane z kulturą niemiecką warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 

Renata Prokurat Współczesne kino niemieckie jest aktualne, profesjonalne i bezbłędnie artystyczne

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Renata Prokurat (Goethe-Institut, główny organizator Tygodnia Filmu Niemieckiego)

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 11.15

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ederly. O czym śnił nastoletni Piotr Dumała?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:00
Wybitny przedstawiciel polskiej animacji powraca z kolejną fabułą. - Punktem wyjścia dla "Ederly" była historia, która przyśniła mi się w młodości. Sny zresztą zapracowały na całe moje życie - mówi reżyser Piotr Dumała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolekcja sukienek". Zbigniew Zamachowski kontra osiem kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 13:01
- "Kolekcja sukienek" to przedziwny, świetny film, który skłania do refleksji - mówił o obrazie Marzeny Więcek Zbigniew Zamachowski. - Po pokazie wyszedłem niezwykle zaintrygowany. Sam nie wiem, czy byłem bardziej smutny czy bardziej pogodny.
rozwiń zwiń