"Istota zła" - w tej książce wieje chłodem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 13:52
Luca D’Andrea, na co dzień nauczyciel w gimnazjum, podbił w 2016 roku światowe rynki księgarskie swoim thrillerem "Istota zła". - To był hit targów książki w Londynie, choć jej autor jest debiutantem - opowiadała Kinga Michalska, miłośniczka literatury.
Audio
  • Kinga Michalska opowiada o książce "Istota zła" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragm. okładki książki Istota zła, którą napisał Luca DAndrea
Fragm. okładki książki "Istota zła", którą napisał Luca D'AndreaFoto: mat. pras.

"Istota zła" to historia filmowca Jeremiasza Salingera, który wraz z żoną i córką wyjeżdża z Nowego Jorku do Siebenhoch, małej wioski w tyrolskich Dolomitach, gdzie kręci dokument o pracy ratowników górskich. Podczas jednej z akcji ginie cała załoga, a on jedyny unika śmierci. Potem natrafia na mrożącą krew w żyłach kryminalną zagadkę z przeszłości - tajemnicę masakry w wąwozie Bletterbach. - W tej książce wieje chłodem. "Istota zła" to thriller z elementami kryminału: czytelnik nie rozwiązuje jednak zagadki wraz z głównym bohaterem, akcent postawiony jest bardziej na aspekty psychologiczne - tłumaczyła Kinga Michalska. Jak ekspertka Czwórki ocenia tę książkę: jaką rolę w akcji nakreślonej przez D’andreę grają góry i czym jest legendarna "Bestia"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Kinga Michalska "Istotę zła" porównać można do książek Stevena Kinga. Kreacja Salingera jest świetnie nakreślona. To człowiek, który mierzy się z poczuciem winy po śmierci ekipy ratunkowej, a badając sprawę morderstw w Bletterbach popada w obsesję

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 10.01.2016

Godzina emisji: 11.30

kd/jsz

Czytaj także

"Malarka gwiazd" i podbój cyfrowego rynku

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 10:38
Rynek wydawniczy częściowo przeniósł się do internetu. Jego potencjał postanowiła wykorzystać Amelia Noguera, madrycka pisarka, i dzięki temu zdobyć sławę i pieniądze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pewna pani z telewizji", czyli dziennikarstwo od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:49
- Chciałam ważne rzeczy związane z moim zawodem przemycić do tej książki, pokazać, jak wygląda "kuchnia dziennikarska" - mówiła jej autorka, dziennikarka Anna Mentlewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

E-booki vs druk. Czeka nas czytelnicza rewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 12:31
Mamy obecnie do czynienia z paradoksem. Z jednej strony badania pokazują, że książek nie czytamy - pomimo licznych kampanii czytelnictwo promujących w 2015 roku aż 63 proc. Polaków nie przeczytało ani jednej książki - z drugiej jednak, wzrasta sprzedaż e-booków. Czy księgarze będą zwijać interesy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ted Chiang. Pisze fantastykę dla humanistów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 13:37
Tym razem w "Stacji Kultura" znawczyni i miłośniczka literatury Kinga Michalska przenosi nas w świat autora, którego opowiadanie stało się przyczynkiem do powstania filmu "Nowy początek".
rozwiń zwiń