Julia Kamińska. Piruety kręci w filmie i teatrze

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 12:30
W świecie filmu aktorka tańczy razem z Felicją, bohaterką animacji "Balerina", której użyczyła głosu. Baletowa produkcja wejdzie na ekrany naszych kin już 20 stycznia, a my spytaliśmy Julię Kamińską, jak pracowało jej się przy jej polskiej wersji językowej.
Audio
  • Julia Kamińska. Jak odnalazła się w animowanym balecie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Julia Kamińska podczas próby spektaklu Pierwsza randka w Teatrze Komedia w Warszawie
Julia Kamińska podczas próby spektaklu "Pierwsza randka" w Teatrze Komedia w WarszawieFoto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

- Bardzo lubię bajki, a dzięki pracy w dubbingu znam losy bohaterów przed innymi - mówiła w "Stacji Kultura" Julia Kamińska. - Praca w dubbingu jest jednym z moich spełnionych marzeń - dodała. O realizacji marzeń jest także "Balerina" - opowiada historię 11-letniej Felicji, która chce zostać profesjonalną tancerką. - Felicja jest bardzo wzruszającą postacią. Ma wiele wspaniałych cech, jak wytrwałość, radość i spełnienie w tańcu - opowiadała aktorka.

Julia Kamińska W pracy nad dubbingiem nie zawsze jest konieczne, żeby mieć dokładnie te same doświadczenia, co bohateorwie

Razem ze swoim najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem, Felicja ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Na swojej drodze spotyka jednak rywalkę Kamilę, która ma podobne aspiracje. - Kamila, czarny charakter, jest niezwykle pilna i sprawna. Pragnie tańczyć w balecie, ale nie ma tej pasji, co Felicja - zdradzała Julia Kamińska.

Za choreografię "Baleriny" odpowiadają Aurelie Dupont i Jeremie Belingard, gwiazdy Opery Narodowej w Paryżu. Jak przebiegła polska premiera filmu, dlaczego "Balerina" jest nie tylko dla dziewczynek oraz w jaką nietypową rolę Julia Kamińska wcieliła się w musicalu "Pierwsza randka" wystawianym na deskach warszawskiego Teatru Komedia - tego dowiecie się z nagrania audycji.   

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Julia Kamińska (aktorka)

Data emisji: 13.01.2016

Godzina emisji: 10.15

jsz/kd

Czytaj także

Miriam Aleksandrowicz o sztuce dubbingu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 17:48
Ta aktorka głosowa i reżyser w dubbingu pracuje od lat, a schedę przejęła po swojej mamie, Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz, dzięki której sztuka dubbingu w Polsce osiągnęła wyżyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwsza randka". Jak to robią w teatrze?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:20
- Pierwsze o czym pomyślałam po przeczytaniu "Pierwszej randki" to to, że wreszcie zagram coś współczesnego. I że powierzone mi role pozwolą pokazać spektrum moich umiejętności - opowiada Julia Kamińska o musicalu "Pierwsza randka".
rozwiń zwiń