Premiery filmowe" "La La Land", "Manchester by the Sea" i "Zombie express"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 14:40
Był zdecydowanym faworytem tegorocznych Złotych Globów i kto wie, czy w równie pięknym stylu nie wygra gali Oscarów. - W tym filmie naprawdę nie jest trudno się zakochać - ocenia "La La Land" krytyk Łukasz Muszyński.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński ocenia kinowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Na zdj: kadr z filmu La La Land
Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Na zdj: kadr z filmu "La La Land"Foto: PAP/Photoshot/Dale Robinette

W filmie opowiadajacym historię pianisty jazzowego, który zakochuje się w początkującej aktorce występują Emma Stone i Ryan Gosling, a całość wyreżyserował Damien Chazelle - twórca "Whiplash". - "La La Land skrywa w sobie kilka różnych filmów. Jest tu brawurowy musical w duchu złotej ery Hollywoodu jak i kameralna historia o uczuciu pary marzycieli - opowiada gość "Stacji Kultura".

Zobacz zwiastun

W ten weekend na ekrany kin wchodzi także "Manchester by the Sea". - O tym filmie też mówi się, że może odegrać istotną rolę na ceremonii wręczenia Oscarów. Szkoda, że w niewielu miejscach można go w Polsce obejrzeć. Bo warto - zwłaszcza dla Caseya Afflecka, młodszego brata Bena, który wychodzi z jego cienia - wyjaśnia krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński ocenia także filmy o koreańskich zombie, które mogą podbić serca fanów horrorów.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 11.15

kul/kd

Czytaj także

Nowe kino niemieckie? "Bezbłędne artystycznie"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:50
- Mamy nadzieję, że Tydzień Filmu Niemieckiego zmieni wyobrażenie o kinematografii naszego sąsiada. Zwłaszcza, że udowodnimy, że niemieccy filmowcy posiadają olbrzymie poczucie humoru - przekonuje Renata Prokurat z Goethe-Institut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Po prostu przyjaźń" czy "Assasin’s Creed?" - na co do kina?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 15:06
"Po prostu przyjaźń", "Honorowy Obywatel" i "Assasin’s Creed" - jak co tydzień na filmowe premiery zapraszał w Czwórce krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń