Kamil Mąka. Prowadził dziennik małego chłopca

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 14:48
- Zapisywałem w nim uwagi jako "Mały Książę", aby przygotować się do tej roli - zdradzał aktor w "Stacji Kultura". Towarzyszyła mu Malwina Czapiga, autorka adaptacji i tekstów piosenek musicalu "Mały Książę", który w marcu obejrzymy na deskach warszawskiego Och Teatru.  
Audio
  • "Mały Książę" - czy sprawdza się w formie musicalu? (Stacja Kultura/Czwórka)
Malwina Czapiga, Kasia Dydo i Kamil Mąka w Czwórce
Malwina Czapiga, Kasia Dydo i Kamil Mąka w CzwórceFoto: Czwórka

- "Mały Książę" jest na tyle specyficzny, że każdy coś tam dla siebie znajdzie. Z dzieci wydobywa wrażliwość, dorośli zaś przypinają tę historię do swojego życia. Rozumieją ją głębiej - mówiła w Czwórce Malwina Czapiga. - Myślę, że dopiero jako dorośli tak naprawdę rozumiemy przesłanie tej historii - tłumaczył Kamil Mąka.   

Malwina Czapiga "Mały Książę" ma przesłanie, aby trochę bardziej spojrzeć na drugiego człowieka - o tym jak ważna jest przyjaźń i odpowiedzialność

W rozmowie z Katarzyną Dydo zaproszeni goście przekonywali, że "Mały Książę" bardzo dobrze sprawdza się w formie musicalowej. - Dialogi są dość krótkie, dlatego sporo można dopowiedzieć piosenką - opowiadała Malwina Czapiga. Kamil Mąka mówił zaś, dlaczego przygotowanie się do tej roli było dla niego wyzwaniem i jak pomogła mu w tym ekipa spektaklu.

A jak na musicalową wersję "Małego Księcia" reagują dzieci? - Czasem krzyczą i obrzucają nas orzeszkami - żalił się Kamil Mąką. - Ale to dobrze, bo do dla nas jest to sygnał, że słuchają i są zainteresowane - żartowała Malwina Czapiga.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, z której dowiecie się też, w jakim klimacie utrzymane są piosenki "Małego Księcia" oraz czy będzie można ich także słuchać z dziećmi w samochodzie.

Kamil Mąka "Małego Księcia" każdy może odnieść go do swojego życia. Jest w tej postaci prawda i niewinność, której nam na co dzień brakuje

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Malwina Czapiga (autorka tekstów musicalu "Mały Książę"), Kamil Mąka (aktor)

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/kul 

Czytaj także

"Sługa dwóch panów". Teatr jak rollercoaster

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 19:00
- Commedia dell’arte wystawiana jest niezwykle rzadko - mówił Mateusz Weber, aktor, którego, razem z goszczącą w Czwórce Anną Szymańczyk, można zobaczyć na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego w sztuce Carla Goldoniego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grabowski jako Jesienin. Jak spowiada się chuligan?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 12:43
Po 25 latach znany aktor powraca do twórczości jednego z najbardziej niezwykłych rosyjskich poetów. - To, że po ćwierć wieku pozstanowiłem znów zinterpretować te wiersze, to wynik mojej wielkiej miłości do Jesienina, która trwa od czasów nastoletnich - opowiada Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń