X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok Kultury Węgierskiej. Co czytają w Budapeszcie?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 12:49
Irena Makarewicz, tłumaczka i propagatorka kultury węgierskiej oraz Gáspár Keresztes, kierownik ds. programowych w Węgierskim Instytucie Kultury, w Czwórce opowiadali między innymi o tym, z czego węgierska literatura słynie.    
Audio
  • Co słychać w węgierskiej literaturze? (Stacja Kultura/Czwórka)
Jakich węgierskich pisarzy spotkamy na spotkaniach w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce? (zdjęcia ilustracyjne)
Jakich węgierskich pisarzy spotkamy na spotkaniach w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce? (zdjęcia ilustracyjne)Foto: thodonal88/Shutterstock.com

- Teraz najsłynniejszy jest Sándor Márai, klasyk XX wieku, który na półki księgarń wrócił po transformacji ustrojowej. Najbardziej znany jest jego "Dziennik", w którym zapisywał rozważania na temat Europy i świata - mówiła Irena Markiewicz. - Bardzo silny głos we współczesnej literaturze Węgier mają też kobiety, szczególnie te z młodszego pokolenia - tłumaczyła 

W rozmowie z Katarzyną Dydo Gáspár Keresztes przekonywał natomiast, że warto zaglądać do węgierskiej poezji, która w ostatnich latach święci triumfy. - Najważniejsze nagrody na Węgrzech przyznaje się obecnie poetom. Niektórzy z nich mają status celebrytów, a na swoje literackie spotkania przyciągają tłumy - mówił zaproszony gość.

W ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce Węgierski Instytut Kultury i Instytut Książki organizują w lutym, marcu i kwietniu cykl wydarzeń, na których będzie można dowiedzieć się, co dzisiaj czyta się w Budapeszcie. Słuchając nagrania audycji sprawdzicie m.in., których węgierskich autorów będzie można na nich spotkać.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Irena Makarewicz (tłumaczka i propagatorka kultury węgierskiej), Gáspár Keresztes (kierownik ds. programowych w Węgierskim Instytucie Kultury)

Data emisji: 28.02.2017

Godzina emisji: 10.16

jsz/kd


Irena Makarewicz oraz Gáspár Keresztes w Czwórce
 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-booki vs druk. Czeka nas czytelnicza rewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 12:31
Mamy obecnie do czynienia z paradoksem. Z jednej strony badania pokazują, że książek nie czytamy - pomimo licznych kampanii czytelnictwo promujących w 2015 roku aż 63 proc. Polaków nie przeczytało ani jednej książki - z drugiej jednak, wzrasta sprzedaż e-booków. Czy księgarze będą zwijać interesy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski: fizyk też może być poetą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:32
- Reprezentuję nauki ścisłe, które z literaturą pozornie nie mają wiele wpólnego. To jednak nieprawda. Ludzie myślący logicznie też są romantykami - przekonywał w Czwórce pisarz, z którym Michał Piwowarek rozmawiał o najnowszym tomie opowiadań "Eksplozje".  
rozwiń zwiń