Marcin Kwaśny: "Wesele" wciąga w sam środek akcji"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:58
Jak twierdzi zaproszony do "Stacji Kultura" aktor i producent "Wesele" w Teatrze Polskim pozbawione jest gatunkowego ciężaru. Nie ma tu polityki. Pisano nawet o jego "nieznośnej lekkości". Czym spektakl w reżyseri Krzysztofa Jasińskiego różni się od innych inscenizacji dramatu Wyspiańskiego?  
Audio
  • Marcin Kwaśny o "Weselu" w Teatrze Polskim i "Wyklętym" Konrada Łęckiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Marcin Kwaśny
Marcin KwaśnyFoto: Czwórka

- To "Wesele" jest muzyczne, barwne i huczne. Ma w sobie ludowość krakowskich strojów. I ma wewnętrzny rytm - opowiada Marcin Kwaśny. - Na początku panuje zadowolenie, jednak w miarę rozwoju akcji z bohaterów wychodzą różne tęsknoty i oczekiwania. To tak naprawdę jest dramat o zmianie postrzegania świata - dodaje.

Marcin Kwaśny Atutem Teatru Polskiego jest zespołowość i granie na siebie. Wtedy tworzy się dobra energia

W obsadzie "Wesela", które na deskach Teatru Polskiego w Warszawie będzie grane 1 i 2 kwietnia, zobaczymy między innymi Andrzeja Seweryna, Piotra Cyrwusa i Joannę Trzepiecińską. - Dyrektor Teatru dba o to, abyśmy wszyscy mówili pięknym wierszem - wspomina Marcin Kwaśny. A jak w spektaklu funkcjonuje warstwa muzyczna oraz dlaczego nie zobaczymy w nim "chocholego tańca" - tego dowiecie się słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia.

Ponadto w audycji Marcin Kwaśny zdradza kulisy produkcji filmu "Wyklęty" Konrada Łęckiego, luźno opartego na historii Józefa Franczaka ps. "Lalek". Co najbardziej zaintrygowało aktora w historii tego Żołnierza Wyklętego?

Sprawdź też:
Paulina Chruściel 1200x660.jpg
Paulina Chruściel: namiętności się nie zmieniają

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Marcin Kwaśny (aktor i producent)

Data emisji: 22.03.2017

Godzina emisji: 10.18

jsz/kul

Czytaj także

Kamil Mąka. Prowadził dziennik małego chłopca

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 14:48
- Zapisywałem w nim uwagi jako "Mały Książę", aby przygotować się do tej roli - zdradzał aktor w "Stacji Kultura". Towarzyszyła mu Malwina Czapiga, autorka adaptacji i tekstów piosenek musicalu "Mały Książę", który w marcu obejrzymy na deskach warszawskiego Och Teatru.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Musical "Mamma Mia!". Za co go kochamy?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 14:19
- Za optymistyczne przesłanie, że miłość zwycięża, za piosenki Abby i greckie słońce - mówi w Czwórce Beata Olga Kowalska, która w przedstawieniu "Mamma Mia!" w warszawskim Teatrze Roma - 16 marca 2017 roku granym tam już po raz pięćsetny - wciela się w rolę Tanyi.   
rozwiń zwiń