X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Musical "Mamma Mia!". Za co go kochamy?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 14:19
- Za optymistyczne przesłanie, że miłość zwycięża, za piosenki Abby i greckie słońce - mówi w Czwórce Beata Olga Kowalska, która w przedstawieniu "Mamma Mia!" w warszawskim Teatrze Roma - 16 marca 2017 roku granym tam już po raz pięćsetny - wciela się w rolę Tanyi.   
Audio
  • Anna Sroka-Hryń i Beata Olga Kowalska o musicalu "Mamma Mia!" (Stacja Kultura/Czwórka)
Mamma Mia w warszawskim Teatrze Roma. Na zdjęciu od lewej: odtwórczyni roli Donny Sheridan, Anna Sroka-Hryń, odtwórczyni roli Sophie Sheridan Zofia Nowakowska, Monika Rowińska  jako Rosie, Beata Olga Kowalska jako Tanya oraz Paweł Mielewczyk jako Sky
"Mamma Mia!" w warszawskim Teatrze Roma. Na zdjęciu od lewej: odtwórczyni roli Donny Sheridan, Anna Sroka-Hryń, odtwórczyni roli Sophie Sheridan Zofia Nowakowska, Monika Rowińska jako Rosie, Beata Olga Kowalska jako Tanya oraz Paweł Mielewczyk jako Sky Foto: PAP/Rafał Guz

Beata Olga Kowalska Grecy mają skrajnie inną mentalność niż my. Są dużo bardziej optymistyczni, 
uśmiechnięci i spokojniejsi

W 2014 roku przedstawienie "Mamma Mia!" stało się dziewiątym najdłużej granym musicalem na Broadwayu. Obejrzało go już na całym świecie ok. 55 milionów widzów, przetłumaczono go na szesnaście języków i zrealizowano w ponad 40 krajach i ponad 400 miastach, a od dnia premiery w 1999 roku spektakl zarobił już ponad 2 miliardy dolarów. Czym wśród tych wielu produkcji wyróżnia się polska wersja? - W naszym spektaklu jest odważna scenografia - mamy ogromne ekrany i wizualizacje. To nie jest replika, a właściciele praw do spektaklu zadbali o to, aby w Polsce nie powtarzać elementów z innych produkcji - opowiada Anna Sroka-Hryń, musicalowa Donna Sheridan. 

Sprawdź też:
Musical Koty Broadway 1200x660.jpg
"Koty". W tym musicalu liczy się wszechstronność

Do tej pory polską wersję przedstawienia "Mamma Mia!" zobaczyło już ponad 500 tysięcy widzów. - Czasem gdy gramy, czujemy się jak na rockowym koncercie - zdradza Beata Olga Kowalska. Zaproszone aktorki opowiadają też, jak wygląda spektakl od kulis oraz czy zdarzają się im spektakularne wpadki. - Czasem technika płata figle, a my jesteśmy od niej uzależnieni - wyjaśnia Anna Sroka-Hryń.

Jak na spektakl zareagowała aktorka Zofia Kucówna? Jak brzmią przeboje Abby w języku polskim? Oraz do kiedy musical "Mamma Mia!" będziemy mogli na deskach Teatru Roma zobaczyć? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Anna Sroka-Hryń i Beata Olga Kowalska (aktorki) 

Data emisji: 16.03.2017

Godzina emisji: 10.17

jsz/kul

Od prawej: Anna Sroka-Hryń i Beata Olga Kowalska w Czwórce
Od prawej: Anna Sroka-Hryń i Beata Olga Kowalska w Czwórce
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Mąka. Prowadził dziennik małego chłopca

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 14:48
- Zapisywałem w nim uwagi jako "Mały Książę", aby przygotować się do tej roli - zdradzał aktor w "Stacji Kultura". Towarzyszyła mu Malwina Czapiga, autorka adaptacji i tekstów piosenek musicalu "Mały Książę", który w marcu obejrzymy na deskach warszawskiego Och Teatru.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koty". W tym musicalu liczy się wszechstronność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:33
- Oglądając broadwayowskie "Koty" zapominasz, że grają tam ludzie. Patrzysz na aktorów i widzisz koty. To jest naprawdę szokujące - mówiła w Czwórce dziennikarka Marzena Rogalska, która musical Andrew Lloyda Webera obejrzała w Dubaju.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interdyscyplinarna sztuka w przestrzeni mieszkalnej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 12:22
- W dzisiejszych czasach nasza percepcja otrzymuje wiele bodźców. Jest kształtowana przez różne dziedziny artystycznej ekspresji, które się ze sobą krzyżują w sztuce i w edukacji - wyjaśniała w "Stacji Kultura" Weronika Lewandowska menedżerka artystyczna nowej przestrzeni i platformy artystycznej W-arte!.  
rozwiń zwiń