"Niemapy" polskich miast. Spacer bez adresów i ulic

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 12:32
"Niemapa" to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin, a ich twórczyniami i pomysłodawczyniami są Asia Studzińska i Małgosia Żmijska. Za stronę graficzną zaś odpowiada studio Ładne Halo. - "Niemapa" powstała z nudów, gdy byłyśmy w ciąży - zdradzała w Czwórce Asia Studzińska.     
Audio
  • Na jakie spacery zapraszają nas "Niemapy" po polskich miastach? (Stacja Kultura/Czwórka)
W nowym sezonie spacerowym warto pod pachę zabrać Niemapę
W nowym sezonie spacerowym warto pod pachę zabrać "Niemapę" Foto: materiały promocyjne/Studio Ładne Halo

- Chciałyśmy chodzić na spacery, ale nie pod blok. Zależało nam na tym, żeby poznać nasze miasto i pokazywać je naszym dzieciom - mówiła Asia Studzińska. "Niemapy" w zabawny i graficzny sposób przedstawiają najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię i charakterystyczne słowa Poznania, Łodzi, Wrocławia, Rzeszowa i Lublina. Niebawem ujrzy też światło dzienne "Niemapa" stołeczna, w której - tak jak w poprzednich wydawnictwach - znajdziemy gry i zagadki, zachęcające do aktywnego poznawania miasta.

Asia Studzińska Dużo naszych znajomych rodziców wpada w rutynę, a miasta można eksplorować. Trzeba tylko inspiracji. W mieście można wszystko

- Nie znajdziemy tu ani północy, ani południa. Nie ma też nazw ulic - tłumaczyła Asia Studzińska. - "Niemapę" trzeba traktować jak spacerownik i inspirację dla mieszkańców miast, a przede wszystkim rodziców - dodała. Aby uniknąć subiektywności, każde poświęcone danemu miastu wydawnictwo zostało stworzone w oparciu o konsultacje społeczne - to mieszkańcy decydują, co w "Niemapach" powinno się znaleźć.

A jakie miejsca warto według "Niemapy" zobaczyć w Poznaniu oraz jak autorki serii zachęcają najmłodszych do wysyłania pocztówek - tego dowiecie się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Asia Studzińska (współautorka serii "Niemapa") 

Data emisji: 31.03.2017

Godzina emisji: 10.07

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska na pocztówkach. "Zakaz zdjęć w deszczu"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 13:50
- Przez 3 lata, w masce na twarzy, robiłem dokumentację w archiwum instytucji produkującej pocztówki. Tak powstał album "Latem w mieście", który działa jak wehikuł czasu - opowiada fotografik Mikołaj Długosz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre książki dla dzieci. Rozpalają wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 12:38
- Od kliku lat z czystym sumieniem mogę mówić, że na rynku książek dla dzieci jest bardzo dobrze - mówi w "Stacji Kultura" Ewa Świerżewska, krytyczka literatury dziecięcej, tłumaczka i redaktorka naczelna portalu Qlturka.pl.
rozwiń zwiń