Czytasz książki? Podziel się lekturą!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 12:20
- W ciągu dwóch lat na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całej Polsce otworzono ponad 400 bibliotek. To wszystko dzięki naszej akcji. W tym roku nieco zmieniamy zasady i ruszamy na podbój oddziałów dla dorosłych - zapowiada Katarzyna Nawrocka z Fundacji "Zaczytani.org".
Audio
  • O szczegółach akcji "Zaczytane Ławki" i "Wielka Zbiórka Książek" (Stacja Kultura/Czwórka)
Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz czytadła dla dorosłych dołączcie do Zaczytanego świata
Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz "czytadła" dla dorosłych dołączcie do "Zaczytanego świata"! Foto: debasige/Shutterstock.com

Czytaj także
Jacek Dehnel 1200x660.jpg
Czułość dla ludzi w opowiadaniach "Życia Lali"

Hasło przewodnie "Wielkiej Zbiórki Książek" brzmi "Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych". Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 23 kwietnia do 21 maja w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Trójmieście. - Biorąc pod uwagę, że z roku na rok zbieramy coraz więcej książek, marzy nam się teraz 300 tysięcy egzemplarzy - mówi gość Czwórki.

Ale zbiórka książek to nie jedyna akcja organizowana przez Fundację "Zaczytani.org.". - Naszą flagową inicjatywą są także "Zaczytane Ławki", współtworzone przez znanych polskich artystów - opowiada Katarzyna Nawrocka i zdradza szczegóły najbliższej odsłony, a także tłumaczy, dlaczego te "siedziska" maja status dzieł sztuki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Katarzyna Nawrocka (Fundacja "Zaczytani.org")

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 10.15

kul/jsz

Czytaj także

"Wysokie góry Portugalii". Książka jak wehikuł czasu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:20
Yann Martel potrafi zaskoczyć czytelnika. Co książka, to nowy interesujący wątek, nietypowy bohater, nagły zwrot w akcji albo... skandal - opowiada Kinga Michalska i poleca kolejną książkę autora "Życia Pi".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń