X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Architektura - tu praktyka nie istnieje bez teorii

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 15:33
- Teoria w architekturze nie ma dobrej sławy. Istnieje przekonanie, że architektura powinna wyrażać się przede wszystkim przez rysunek i obiekty. Czasy wymagają jednak, żeby o architekturze pisać i dyskutować - mówiła w Czwórce Ewa Kuryłowicz z Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.   
Audio
  • Ewa Kuryłowicz i Przemek Chimczak o architekturze w społeczeństwie i kulturze (Stacja Kultura/Czwórka)
Rzeźba Esfera w Barcelonie autorstwa architekta Franka Gehryego
Rzeźba "Esfera" w Barcelonie autorstwa architekta Franka Gehry'egoFoto: Cristina Nixau/Shutterstock.com

Od lat Fundacja im. Stefana Kuryłowicza wspiera odważną i odpowiedzialną twórczość architektoniczną. Inicjuje działania popularyzujące zawód architekta oraz upowszechniające zasady ładu architektoniczno-urbanistycznego w przestrzeni publicznej. - Promujemy architekturę wysokiej jakości, przede wszystkim wśród architektów. Stąd pomysł na konkursy, bo rywalizacja motywuje najlepiej - podkreśla Ewa Kuryłowicz.

24 kwietnia ruszy nabór projektów do tegorocznych edycji Konkursu "Teoria" i Stypendium "Praktyka" organizowanych przez Fundację. Z tej okazji w "Stacji Kultura" gościliśmy też laureata zeszłorocznego stypendium, architekta dziennikarza i współautora "Blokbloga" Przemka Chimczaka. - Wbrew obiegowym opiniom architektura jest dostępna tak jak muzyka. Doświadczamy jej na co dzień, jednak nie każdy może ją projektować - wyjaśniał.

Słuchając nagrania audycji dowiecie się też, jak można uczestniczyć w konkursie i ubiegać się o stypendium Fundacji im. Stefana Kuryłowicza, a także na czym polega projekt "Dach (nie)pospolity" Przemka Chimczaka.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Ewa Kuryłowicz (Fundacja im. Stefana Kuryłowicza), Przemek Chimczak (architekt i dziennikarz)

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 11.17

jsz/kul

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filip Springer. "Arogancja niszczy naszą przestrzeń"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 13:31
- Architekci mają nam służyć. Budynki nie powstają po to, by je podziwiać, ale po to, żeby w nich spać, siedzieć, rozmawiać , jeść czy uczyć się - tłumaczy Filip Springer, autor reportaży i książek o architekturze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interdyscyplinarna sztuka w przestrzeni mieszkalnej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 12:22
- W dzisiejszych czasach nasza percepcja otrzymuje wiele bodźców. Jest kształtowana przez różne dziedziny artystycznej ekspresji, które się ze sobą krzyżują w sztuce i w edukacji - wyjaśniała w "Stacji Kultura" Weronika Lewandowska menedżerka artystyczna nowej przestrzeni i platformy artystycznej W-arte!.  
rozwiń zwiń