Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Maria Pomianowska: ta edycja będzie wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 14:39
- To będzie 13. edycja. Wiele kultur na całym świecie uznaje tę liczbę za szczęśliwą. "Trzynastka" robi tyle zamieszania i budzi tyle emocji, że myślę, że i dla nas okaże się szczęśliwa - mówiła Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna imprezy.
Audio
  • O festiwalu Skrzyżowanie Kultur 2017 opowiada Maria Pomianowska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/krsmanovic

Jak podkreślała, dla organizatorów najważniejsza jest liczba odwiedzających imprezę. - Jest ich wielu, a to dla nas sygnał, że jesteśmy potrzebni, że ten festiwal jest potrzebny - mówiła Pomianowska w Czwórce. - Czujemy też dowartościowanie ze strony publiczności zagranicznej - tłumaczyła i mówiła o tym, co czeka publiczność festiwalu w tym roku. - Będziemy koncentrować się na dwóch krajach: Indiach i Kolumbii. Oprócz koncertów poświęconych tym krajom będą panele dyskusyjne i filmy dokumentalne, wiele nieformalnych spotkań i warsztaty - opowiadała Pomianowska.

13. edycja Skrzyżowania Kultur od 23 do 30 września wypełni dźwiękami world music namioty festiwalowe pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jak przekonywała gość Kasi Dydo, program wydarzenia jest już dopięty na ostatni guzik. Jak będzie wyglądać tegoroczna odsłona imprezy i na co jeszcze liczyć mogą jej goście? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Maria Pomianowska (dyrektor artystyczna festiwalu Skrzyżowanie Kultur)

Data emisji: 7.06.2017

Godzina emisji: 10.08

kd/jsz

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kobieta na schodach". Czas zatrzymany w obrazie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:26
Jak co tydzień polecamy książki, do których warto, a nawet trzeba zajrzeć. Tym razem Kinga Michalska zachęca do przeczytania pozycji "Kobieta na schodach" autorstwa Bernharda Schlinka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kartagina" - między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 15:42
- Wyrafinowany kryminał, misternie ułożona, pełna łamigłówek i niedopowiedzeń opowieść - mówiła o książce Joyce Carol Oates Czwórkowa ekspertka literacka Kinga Michalska.
rozwiń zwiń