Zabłyśnij cytatem z polskiej piosenki. "To się opłaci!"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:50
- Polska piosenka jest wyjątkowa, bo wywodzi się z poezji. Postanowiliśmy o tym wszystkim przypomnieć - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Audio
  • O planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu opowiada Jarosław Wasik - dyrektor placówki (Stacja Kultura/Czwórka)
Opolski Amfiteatr, w którym co roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej
Opolski Amfiteatr, w którym co roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki PolskiejFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Jarosław Wasik Jako muzeum chcemy przypominać, że piosenkę tworzą kompozytor i autor tekstów, a wykonawca, który dostaje kompozycję, znajduje się na końcu układu - wyjaśnia. 

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu wraz ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS ogłosiło konkurs "Zabłyśnij cytatem z piosenki". - Zaczęło się od akcji edukacyjnej, w ramach której każdego dnia w internecie, w formie neonu, prezentowaliśmy cytat z polskiej piosenki. Teraz o takie projekty postanowiliśmy poprosić artystów plastyków - opowiada Wasik i tłumaczy do kogo skierowana jest ta propozycja, na jakiej zasadzie przyjmowane są zgłoszenia i co można wygrać.

Rozmówca Damiana Sikorskiego zdradza także z autorami których tekstów historia polskiej muzyki ma największy problem oraz opowiada o kolejnym konkursie - tym razem dla muzyków.


Czytaj także
wojtek mazolewski pap 1200.jpg
Brzmienie Opola w głowie Wojtka Mazolewskiego

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 11.37

kul/kd

Czytaj także

Nowy nabytek Muzeum Chopina. Jaką kryje tajemnicę?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 14:56
1 marca obchodziliśmy 207. urodziny Fryderyka Chopina. Z tej okazji Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zakupił zagadkowy rękopis kompozytora - kilkunastotaktowy fragment Ballady g-moll op. 23, skomponowanej w latach 1835-36.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz Radek. Z kim romansuje od lat?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 08:00
- Z Haliną kochamy się od lat. Często do niej zaglądam, dotykam, flirtuję. Z tych naszych spotkań powstała płyta "Kim Ty jesteś dla mnie" - opowiada Janusz Radek, który z okazji 82. rocznicy urodzin Haliny Poświatowskiej wydał album z interpretacjami jej poezji.
rozwiń zwiń