Teatr na wakacje. "Gramy na tle Gdyni"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 14:00
Od 24 do 29 lipca potrwa Letni Festiwal Teatru Gdynia Główna "Pociąg do Miasta". W programie m.in. śpiewający karaluch, nalot baniek mydlanych oraz wędrujący "Ślub".
Audio
  • Letni Festiwal Teatru Gdynia Główna "Pociąg do Miasta 2017" - oto szczegóły tegorocznej edycji (Stacja Kultura/Czwórka)
Z roku na rok przybywa w Polsce letnich festiwali teatralnych. Pociąg do Miasta w Gdyni odbędzie się po raz trzeci (zdj. ilustracyjne)
Z roku na rok przybywa w Polsce letnich festiwali teatralnych. Pociąg do Miasta w Gdyni odbędzie się po raz trzeci (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/David Tadevosian

Ewa Ignaczak Mieszkańcy przychodzą na długo przed spektaklem. Z własnymi krzesełkami, poduszkami. Celebrują moment oczekiwania na spotkanie z teatrem

- Zaczniemy od "Pomiędzy" według "Ślubu" Gombrowicza. To wędrujący spektakl, grany w kilku przestrzeniach. Widzowie będą przemieszczać się razem z aktorami i spróbują odpowiedzieć na pytanie, co by było, gdybyśmy na moment stracili pamięć - opowiada reżyserka i dyrektorka teatru Ewa Ignaczak.  

Festiwal powstał z fascynacji miastem. - Na czas imprezy wychodzimy z naszej siedziby, czyli z zabytkowego schronu, w miasto. Szukamy różnych, nietypowych przestrzeni, którego mogą nadać nowe znaczenie naszym repertuarowym realizacjom - wyjaśnia Grzegorz Kujawiński.

Jak wyglądały pierwsze edycje festiwalu, jakie były najdziwniejsze lokalizacje i co czeka widzów w tym roku? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Czytaj także
walizka podróże 1200.jpg
Teatr na walizkach. "Zapraszamy nawet w klapkach"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Data emisji: 20.07.2017

Godzina emisji: 10.08

kul/jsz

Czytaj także

Maciej Musiałowski: festiwale są jak poligon doświadczalny

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 16:20
30 czerwca w Warszawie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych. - ItSelF to spotkanie adeptów sztuki aktorskiej, w którym biorą udział studenci z całego świata. Bardzo cieszymy się, że nas zaproszono - mówi aktor Maciej Musiałowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzień świra" w teatrze. "Misterna układanka o życiu"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 13:50
- Kiedy po raz pierwszy obejrzałem "Dzień świra" potraktowałem ten film jak komedię, i to taką, którą postawiłbym na równi z filmami Barei. Teraz, kiedy zbliżam się do 40, czytam ten obraz, jak opowieść o kondycji współczesnego człowieka - mówi Marcin Kołaczkowski, reżyser spektaklu "Dzień Świra opera|musical".
rozwiń zwiń