Paulina Holtz: książki czytam nieustannie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 16:26
- Pomysł na akcję "Tu i teraz. Książka" przyszedł mi do głowy zupełnie znienacka. Sporo ostatnio pracuję z mikrofonem, na przykład nagrywając audiobooki, i dlatego wiele osób zwraca uwagę na mój głos. Mówią, że lubią mnie słuchać - opowiada w "Stacji Kultura" aktorka Paulina Holtz.  
Audio
  • Paulina Holtz o akcji promującej czytelnictwo - "Tu i teraz. Książka" (Stacja Kultura/Czwórka)
Paulina Holtz w studiu Czwórki
Paulina Holtz w studiu Czwórki Foto: Czwórka

Paulina Holtz Czytając książki na głos, kłądę nacisk na to, co jest dla mnie ważne. Uwypuklam moją interpretację

W ramach facebookowej akcji "Tu i teraz. Książka" Paulina Holtz przede wszystkim czyta on-line fragmenty wybranych książek, jednak zależy jej też na organizowaniu spotkań z publicznością. Wszystko po to, żeby jak najpełniej promować czytelnictwo. - Moja córka Tosia mówi, że czytanie książek i nagrywanie audiobooków to najlepsza praca na świecie - chwali się Paulina Holtz.

Książki w sieci zdarza jej się czytać dość spontanicznie, pracuje jednak nad tym, aby były to stałe godziny. - W ciągu tygodnia dla dorosłych jest to zwykle około godziny 21.00, dla dzieci zaś o 19.00. W weekendy można mnie słuchać do porannej kawy w okolicach 10.00 i 11.00 - zachęca Paulina Holtz. Mówi też o rosnącej popularności audiobooków. - Nasz codzienny pęd sprawia, że chętnie po nie sięgamy. Ludzie często mnie pytają: "jak ty znajdujesz czas na czytanie?" - zaznacza aktorka. 

Paulina Holtz Dzięki akcji "Tu i teraz. Książka" możesz sprawdzić, czy książki, które proponuję, Cię nęcą

W rozmowie z Kasią Dydo Paulina Holtz zdradza też tytuły książek, które były dla niej w życiu najważniejsze, opowiada, z jakimi reakcjami spotykają się jej internetowe interpretacje literatury oraz na czym polega eksperyment czytania książek bez słów.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Holtz (aktorka)

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 11.13

jsz/mg

Czytaj także

Czytasz książki? Podziel się lekturą!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 12:20
- W ciągu dwóch lat na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całej Polsce otworzono ponad 400 bibliotek. To wszystko dzięki naszej akcji. W tym roku nieco zmieniamy zasady i ruszamy na podbój oddziałów dla dorosłych - zapowiada Katarzyna Nawrocka z Fundacji "Zaczytani.org".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audiobooki i e-booki - nowy rozdział w czytelnictwie?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 16:12
Rynek książek elektronicznych zrewolucjonizował sposób korzystania z literatury. Czy Polacy porzucają książki tradycyjne na rzecz elektronicznych?
rozwiń zwiń