Małgorzata Kozłowska: ciężko pracuję, żeby trafić na afisz

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 12:30
- Ciężko pracuję, żeby kiedyś pojawić się na plakatach filmowych i teatralnych. Wydaje mi się, że każdy musi poczekać na swój moment - mówi Małgorzata Kozłowska, aktorka, którą widzowie znają m.in. z serialu "Krew z Krwi" i filmu "Facet (nie)potrzebny od zaraz".
Audio
  • Małgorzata Kozłowska - aktorka na początku drogi do sławy (Stacja Kultura/Czwórka)
Małgorzata Kozłowska - zapracowana studentka warszawskiej Akademii Teatralnej
Małgorzata Kozłowska - zapracowana studentka warszawskiej Akademii TeatralnejFoto: Czwórka

Aktorka związana jest także ze Studiem Piosenki Polskiego Radia i chętnie nagrywa covery. - Znajduję utwory z repertuaru zagranicznych artystów i śpiewam je po polsku. Tak było na przykład z piosenką "I'm Not The Only One" Sama Smitha. Kiedy tylko ją usłyszałam, poczułam dobre wibracje - wspomina Małgorzata Kozłowska.

Małgorzata Kozłowska Teatralne katharsis przeżyłam na "Trzech siostrach" Czechowa w Petersburgu. Wszystko się tam zgadzało. Pomyślałam wtedy, że tak właśnie chcę grać

Do studia Czwórki aktorka trafiła wprost z samolotu. - Właśnie wróciłam z Norwegii. To było spełnienie jednego z moich podróżniczych marzeń. Pojechałam w odwiedziny do koleżanki, którą trzy tygodnie wcześniej poznałam na warsztatach teatralnych na Korsyce. Też jest aktorką, miałam okazję oglądać ją w spektaklu "Peer Gynt" Henrika Ibsena. To była wyjątkowa inscenizacja, na plenerowej scenie w górach - opowiada i tłumaczy, w jaki sposób łączy aktorstwo z pasją do odkrywania świata.

Po wakacjach Małgosia Kozłowska rozpocznie naukę na III roku Akademii Teatralnej w Warszawie. - Zamierzam dalej pracować nad sobą, nad warsztatem aktorskim i nad głosem. Stawiam na wszechstronność - deklaruje gość Czwórki i zdradza, gdzie będzie występować, dlaczego rzuciła zarządzanie, i który film zmienił jej życie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Małgorzata Kozłowska (aktorka)

Data emisji: 18.08.2017

Godzina emisji: 10.19

kul/jsz

Czytaj także

Nie tylko aktorka. Anna Dereszowska w Czwórce.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 11:17
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, słynna policjantka z serialu "Złotopolscy" zajrzy do naszego żółto-czarnego studia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eastwood jako Batman? O starzeniu się superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 14:20
- Starzenie się czy jakakolwiek niedoskonałość w ogóle nie pasuje do definicji superbohatera. Co więcej, to nie pasuje do formuły superbohaterskich opowieści. Tymczasem twórcy coraz chętniej łamią ten schemat - mówi krytyk Jakub Popielecki.     
rozwiń zwiń