X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Jadowska: w "Dzikich różach" mierzę się z niepokojami matek

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 12:40
- Od zawsze nosiłam się z zamiarem, żeby dzikie róże, które są na prywatnej mapie mojego dzieciństwa, włożyć do jakiejś historii. Zaczęłam więc pisać scenariusz, którego akcja dzieje się we wsi z moich młodzieńczych lat - o swoim najnowszym filmie "Dzikie róże" opowiada reżyserka Anna Jadowska.
Audio
  • Anna Jadowska o filmie "Dzikie róże", tabu związanym z macierzyństwem i współpracy z Martą Nieradkiewicz (Stacja Kultura/Czwórka)
W głównej roli w Dzikich różach występuje Marta Nieradkiewicz
W głównej roli w "Dzikich różach" występuje Marta NieradkiewiczFoto: mat. prasowe

Anna Jadowska Lubię mieć mocny akces emocjonalny do tego, co robię. W filmach mierzę się ze swoimi strachami. W "Dzikich różach" jest to niepokój, który pojawia się, kiedy kobieta zostaje matką

"Dzikie róże" to historia młodej mężatki i matki dwójki dzieci, która musi dokonać bardzo trudnego wyboru życiowego. Jej sytuację dodatkowo komplikuje to, że żyje w małym, prowincjonalnym miasteczku, w którym bardzo trudno jest coś ukryć, a bardzo łatwo zostać osądzonym. - Nie chciałam robić mocno społecznej, kryminalnej historii. Postanowiłam poszukać czegoś, co wytłumaczy, jak wielkie ciśnienie i jak wielka presja społeczno-kulturowa towarzyszy kobiecie, która właśnie urodziła dziecko - opowiada gość Czwórki.

Festiwalowa premiera "Dzikich róż" odbyła się na Nowych Horyzontach we Wrocławiu. We wrześniu film będzie pokazywany  w Konkursie Inne Spojrzenie na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a na ekrany kin wejdzie 24 listopada. 

Co czuje reżyser po premierze filmu? Jak "Dzikie róże" rozprawiają się ze stereotypami dotyczącymi macierzyństwa? I dlaczego "matka wystarczająca" jest lepsza od tej idealnej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Anna Jadowska Robiliśmy ten film długo, z nieprzewidzianymi zwrotami w akcji. Na przykład nagle musieliśmy zmienić lokację, bo wybrany przez nas las pod Wrocławiem zniszczyła burza. Przeżyliśmy także atak gzów

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Jadowska (reżyserka)

Data emisji: 22.08.2017

Godzina emisji: 11.11

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magnus von Horn: ciekawią mnie ekstremalne sytuacje

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:01
- A także to, jak ludzie w takich krańcowych momentach odnajdują się - mówił reżyser w rozmowie z Kają Zemłą przy okazji spotkania poświęconego jego twórczości w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Rosłaniec: moje bohaterki dorastają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 14:36
Po "Galeriankach" mówiła, że więcej nie zrobi filmu o nastolatkach, podobnie było po "Bejbi blues", jednak jej najnowsza produkcja "Szatan kazał tańczyć" dotyka podobnych wątków. - Jak mówisz, że nigdy więcej czegoś nie zrobisz, to wychodzi odwrotnie. Chciałabym zrobić film, dziejący się w innym świecie - mówiła reżyserka Kasia Rosłaniec.     
rozwiń zwiń