X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Czytanie. "Budzimy czytelniczego ducha"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 12:50
- To akcja, którą traktujemy w kategoriach święta. Owszem, przygotowanie tego wydarzenia wymaga wielomiesięcznej pracy, ale też daje ogromną przyjemność - o Narodowym Czytaniu opowiada Eliza Dzwonkiewicz z Narodowego Centrum Kultury.
Audio
  • Narodowe Czytanie - o idei przedsięwzięcia i programie tegorocznej edycji (Stacja Kultura/Czwórka)
Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane w 2012 r. lekturą Pana Tadeusza. W kolejnych latach wspólnie czytano utwory dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa oraz Quo vadis Henryka Sienkiewicza (zdj. ilustracyjne)
Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane w 2012 r. lekturą Pana Tadeusza. W kolejnych latach wspólnie czytano utwory dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa oraz "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Rasstock

Z roku na rok przybywa imprez towarzyszących temu wydarzeniu. - W akcji biorą udział biblioteki, szkoły, domy kultury z całej Polski. W ubiegłym roku m.in. przyłączyli się do nas żołnierze i czytali, wisząc na drzewie ze spadochronem. Więc chyba nie ma przesady w stwierdzeniu, że Narodowe Czytanie budzi w nas czytelniczego ducha - mówi gość Czwórki. 

Narodowe Czytanie "Wesele" w Czwórce - szczegóły akcji >>>


Czytaj także
wesele teatr polski pap 1200.jpg
Karta dań w "Weselu". Co jedli goście w Bronowicach?

W tym roku akcja odbędzie się 2 września. Tym razem będziemy czytać "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. - Przypominamy klasykę polskiej literatury. Utwory piękne i ważne, ale nie znaczy, że patetyczne czy przesłodzone - wyjaśnia zastępca dyrektora Narodowego Centrum Kultury i opowiada o szczegółach programu nadchodzącej edycji. Jak twórczością Wyspiańskiego zainteresować najmłodszych czytelników, czy "Wesele" może być atrakcyjne dla youtuberów i który muzyk w Ogrodzie Saskim w Warszawie wystąpi w roli Pana Młodego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Eliza Dzwonkiewicz (zastępca dyrektora Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 28.08.2017

Godzina emisji: 10.23

kul/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski: fizyk też może być poetą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:32
- Reprezentuję nauki ścisłe, które z literaturą pozornie nie mają wiele wpólnego. To jednak nieprawda. Ludzie myślący logicznie też są romantykami - przekonywał w Czwórce pisarz, z którym Michał Piwowarek rozmawiał o najnowszym tomie opowiadań "Eksplozje".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki pisane przez kobiety. To nie "babskie czytadła"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 13:00
- Często tak zwaną literaturę kobiecą wrzuca się do jednego worka z książkami dla kucharek. A dzisiaj to, co piszą kobiety jest bardzo różnorodne - mówiła w Czwórce Małgorzata Warda, autorka, która wydaje powieści m.in. w ramach klubu "Kobiety to czytają".      
rozwiń zwiń