Jak zamienić drzewa w kompas? Zajrzyj do "Przewodnika wędrowca"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 19:13
- Książka "Przewodnik wędrowca" Tristana Gooleya to kompendium wiedzy o naturze, tego jakie nam daje znaki i o naturalnej nawigacji - mówi znawczyni literatury Kinga Michalska.
Audio
  • Znawczyni literatury Kinga Michalska poleca "Przewodnik wędrowca" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kochasz przyrodę i każdą wolną chwilę spędzasz na świeżym powietrzu? Ta książka zmieni twój zwyczajny spacer w fascynującą wyprawę. Rośliny, niebo, zwierzęta to niewyczerpane źródła informacji na temat otaczającego nas świata. Chcesz je poznać? Pomoże ci w tym Tristan Gooley, prawdziwy przyrodniczy detektyw
Kochasz przyrodę i każdą wolną chwilę spędzasz na świeżym powietrzu? Ta książka zmieni twój zwyczajny spacer w fascynującą wyprawę. Rośliny, niebo, zwierzęta… to niewyczerpane źródła informacji na temat otaczającego nas świata. Chcesz je poznać? Pomoże ci w tym Tristan Gooley, prawdziwy przyrodniczy detektywFoto: Pexels/ Pixabay/ CC0 Creative Commons

Wydawnictwo: Otwarte Wydawnictwo: Otwarte

Chcesz wiedzieć, jak przemienić liść drzewa w kompas, by dojść do celu? Jak znaleźć najbliższe miasto za pomocą nocnego nieba? A może jak prognozować pogodę, obserwując zachowanie owadów? O tym wszystkim opowiada książka "Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury" napisana przez zaprawionego w podróżach Tristana Gooleya.

- To poradnik, opowiadający o tym, jak wędrować w każdym środowisku, w otoczeniu przyrody, w górach, w lesie czy w mieście. Autor jest podróżnikiem ekstremalnym, bo jego osiągnięciami nie jest tylko pisanie książek o podróżach, ale również bardzo bogate doświadczenia w tej materii, bo prowadził wyprawy na pięciu kontynentach, przepłynął ocean na małej łodzi i jest jedyną osobą na świecie, która jednocześnie przepłynęła sama Atlantyk, jak i samodzielnie nad nim przeleciała - opowiada Kinga Michalska.

Jak autor zdobywał doświadczenie podróżnicze? Czego możemy się z "Przewodnika wędrowca" dowiedzieć o naturze? O tym opowiadamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Kinga Michalska (miłośniczka literatury)

Data emisji: 29.08.2017

Godzina emisji: 11.40

sm/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Księgarnie" - oryginalny przewodnik po księgarniach świata

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 13:28
Tropem najstarszych, najpiękniejszych, ale także nowoczesnych księgarni od Europy, poprzez Stany Zjednoczone, aż po Australię czy afrykańskie wioski - to szlak, którym prowadzi nas Jorge Carrión, autor przewodnika "Księgarnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pocztówki z Grecji". Wyjątkowy "przewodnik" po słonecznych plażach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 13:53
Wzruszająca opowieść o nieprzemijającej miłości, cierpieniu i walce o szczęście, która przenosi czytelników wprost do pełnej słońca Grecji. - Lekturę tę można również traktować jako swoisty przewodnik po tym kraju, to "książka z niespodzianką" - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń