Smaki, podróże i taksówki w jednej zabawnej powieści

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 22:43
- Layne Mosler twierdzi, że taksówkarze najlepiej znają życie metropolii i to ich prosiła o rekomendacje, gdzie w danym mieście warto zjeść - mówi znawczyni literatury, Kinga Michalska.
Audio
  • Kinga Michalska poleca książkę "Podróż w trzech smakach" o Buenos Aires, Nowym Jorku i Berlinie (Stacja Kultura/ Czwórka)
Książka Layne Mosler to przepyszny pamiętnik z trzech miast  egzotycznego Buenos Aires, wiecznie rozbudzonego Nowego Jorku i eleganckiego Berlina
Książka Layne Mosler to przepyszny pamiętnik z trzech miast – egzotycznego Buenos Aires, wiecznie rozbudzonego Nowego Jorku i eleganckiego BerlinaFoto: cla78/ Shutterstock
Wydawnictwo Kobiece Wydawnictwo Kobiece

"Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina" Layne Mosler to połączenie podróży i pasji kulinarnej. Powieść jest zarazem rodzajem reportaży z różnych kontynentów, jak i osobistym pamiętnikiem autorki. - Layne Mosler to osoba o wielu twarzach i zawodach, ponieważ wychowywała się w rodzinie kucharzy i pasjonatów gotowania, a choć sama poszła na studia socjologiczne i jej pasją w czasach studenckich była antropologia, to nie zrobiła kariery uniwersyteckiej, bo bardziej ciągnęło ją do gastronomii i pracy w restauracji - opowiada Kinga Michalska.

Kulinarne pasje pisarka przekuła na blog podróżniczy Taxi Gourmet, opowiadający o lokalnych smakach. - Dużą zaletą tej książki jest to, że autorka wybrała sobie do życia i opisania bardzo zróżnicowane miasta. Buenos Aires jest egzotyczne, artystyczne i wypełnione tangiem, Nowy Jork to miejsce, gdzie sama zaczynała karierę jako kierowca taksówek, Berlin zaś dla niej jest bardzo eleganckim miastem, a mur berliński jest pretekstem do tego, by poznać nieznane miejsca tej metropolii - mówi krytyczka.

O tym, czego Layne Mosler dowiedziała się od taksówkarzy i co ją inspirowało mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni literatury)

Data emisji: 12.09.2017

Godzina emisji: 11.40

sm/jsz

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka jak odtrutka na dzisiejszy obraz Orientu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 20:13
- Erudycja Mathiasa Enarda jest powalająca. Możemy wraz z jego książkami odbyć podróż przez muzykę, literaturę i wątki kulturowe, które budowały zarówno kulturę Zachodu, jak i Wschodu - mówi Kinga Michalska, krytyczka literacka.
rozwiń zwiń