Papier - od technologii produkcji do designu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 12:25
"Niech żyje papier nr 4" to targi w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, na których pojawią się najbardziej kreatywni spośród producentów artykułów papierniczych i piśmienniczych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

"Niech żyje papier nr 4" to również całe dwa dni wypełnione wydarzeniami towarzyszącymi: warsztatami, dyskusjami, rozmowami z ekspertami w tej dziedzinie. O tym wyjątkowym, odbywającym się w dniach 30 września i 1 października wydarzeniu w Czwórce tuż po 10.00 opowiedzą Marta Mach i Agata Napiórska.

Po rozmowie, razem z Damianem Sikorskim sprawdzimy, do kiedy można zgłaszać się na Festiwal Supportów, czyli niezwykłą okazję dla debiutujących zespołów. Natomiast w drugiej godzinie audycji, po 11.00, Czwórkowe studio odwiedzi reżyser Piotr Domalewski, aby opowiedzieć o swoim debiucie fabularnym "Cicha noc", który będzie miał premierę podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

***

Na "Stację Kultura" w poniedziałek (18.09) w godzinach od 10.05 do 12.00 zaprasza Kasia Dydo.

jsz/bch


Zobacz więcej na temat: Czwórka targi papier
Czytaj także

"Niech Żyje Papier". Co ze zmierzchem druku?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 08:00
Czy w dobie e-booków i tabletów można jeszcze kochać papier? - Można i udowodnimy to na wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie - przekonują autorzy ekspozycji "Niech Żyje Papier".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słonie - ambasadorzy ekologicznego papieru

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 15:07
Produkowany w Europie na bardzo małą skalę jako produkt luksusowy, słoniowy papier jest całkiem ekologiczny i to nie tylko dlatego, że do jego produkcji nie trzeba wycinać drzew. Czy ma szansę stać się alternatywą dla papieru tradycyjnego?
rozwiń zwiń