X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Podróż to dostrzeganie czegoś nowego"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:56
- Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć podróż - mówi w Czwórce podróżniczka i fotografka Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna odbywającego się w dniach 23-24 września we Wrocławiu Festiwalu Podróżników National Geographic. Gdzie ją ostatnio nogi poniosły?  
Audio
  • Iwona El Tanbouli-Jabłońska o sztuce fotografii, podróżach i Festiwalu Podróżników National Geographic (Stacja Kultura/Czwórka)
Tatry - widok na szczyt Ornak (zdjęcie ilustracyjne)
Tatry - widok na szczyt Ornak (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wiktor Bubniak/Shutterstock.com

Iwona El Tanbouli-Jabłońska Nosicze mają swoją etykietę. Chodząc po górach, nie mówią, są skupieni, dlatego w złym guście jest ich zagadywać lub robić im zdjęcia

- Ostatnio razem z moim mężem jeździmy całkiem niedaleko, bo w Tatry Wysokie, gdzie przygotowujemy projekt fotograficzny o nosiczach - zdradza Iwona El Tanbouli-Jabłońska w rozmowie z Kasią Dydo. - Od dawna jesteśmy związani ze środowiskiem górskim, w którym poznaliśmy tych niezwykłych ludzi. Wspinają się z wielkimi plecakami na plecach, zaopatrując schroniska praktycznie we wszystko - opowiada podróżniczka i tłumaczy, dlaczego praca tych ludzi w Tatrach jest niezbędna.

Jak przekonuje Iwona El Tanbouli-Jabłońska, fotografowanie nosiczów nie jest proste - do tematu trzeba podchodzić delikatnie. - W fotografii trzeba być uważnym i nauczyć się patrzenia. W dzisiejszym zalewie technologii w sztuce tej umykają nam chwile refleksji - mówi fotografka. Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórki, dowiecie się też, na czym będą polegały organizowane przez Iwonę El Tanbouli-Jabłońską warsztaty zatytułowane "Portret mojego świata", oraz jakie atrakcje czekają na odwiedzających Festiwal Podróżników National Geographic we Wrocławiu.

Sprawdź też:
Tony_halik_663.jpg
"Tu byłem. Tony Halik". O człowieku, który był wszędzie
Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Kasia Dydo w Czwórce/fot. Czwórka Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Kasia Dydo w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Iwona El Tanbouli-Jabłońska (podróżniczka, fotografka, dyrektorka artystyczna National Geographic)

Data emisji: 19.09.2017

Godzina emisji: 10.07

jsz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Księgarnie" - oryginalny przewodnik po księgarniach świata

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 13:28
Tropem najstarszych, najpiękniejszych, ale także nowoczesnych księgarni od Europy, poprzez Stany Zjednoczone, aż po Australię czy afrykańskie wioski - to szlak, którym prowadzi nas Jorge Carrión, autor przewodnika "Księgarnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ubuntu". Między reportażem a powieścią przygodową

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 15:57
"Ubuntu" to motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę. - Heather Ellis, wybrała się do Afryki samotnie, jako biała kobieta. Przejechała 19 krajów. To świadczyło o odwadze, graniczącej z ryzykanctwem - tłumaczyła Kinga Michalska
rozwiń zwiń