"Podróż to dostrzeganie czegoś nowego"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:56
- Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć podróż - mówi w Czwórce podróżniczka i fotografka Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna odbywającego się w dniach 23-24 września we Wrocławiu Festiwalu Podróżników National Geographic. Gdzie ją ostatnio nogi poniosły?  
Audio
  • Iwona El Tanbouli-Jabłońska o sztuce fotografii, podróżach i Festiwalu Podróżników National Geographic (Stacja Kultura/Czwórka)
Tatry - widok na szczyt Ornak (zdjęcie ilustracyjne)
Tatry - widok na szczyt Ornak (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Wiktor Bubniak/Shutterstock.com

Iwona El Tanbouli-Jabłońska Nosicze mają swoją etykietę. Chodząc po górach, nie mówią, są skupieni, dlatego w złym guście jest ich zagadywać lub robić im zdjęcia

- Ostatnio razem z moim mężem jeździmy całkiem niedaleko, bo w Tatry Wysokie, gdzie przygotowujemy projekt fotograficzny o nosiczach - zdradza Iwona El Tanbouli-Jabłońska w rozmowie z Kasią Dydo. - Od dawna jesteśmy związani ze środowiskiem górskim, w którym poznaliśmy tych niezwykłych ludzi. Wspinają się z wielkimi plecakami na plecach, zaopatrując schroniska praktycznie we wszystko - opowiada podróżniczka i tłumaczy, dlaczego praca tych ludzi w Tatrach jest niezbędna.

Jak przekonuje Iwona El Tanbouli-Jabłońska, fotografowanie nosiczów nie jest proste - do tematu trzeba podchodzić delikatnie. - W fotografii trzeba być uważnym i nauczyć się patrzenia. W dzisiejszym zalewie technologii w sztuce tej umykają nam chwile refleksji - mówi fotografka. Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórki, dowiecie się też, na czym będą polegały organizowane przez Iwonę El Tanbouli-Jabłońską warsztaty zatytułowane "Portret mojego świata", oraz jakie atrakcje czekają na odwiedzających Festiwal Podróżników National Geographic we Wrocławiu.

Sprawdź też:
Tony_halik_663.jpg
"Tu byłem. Tony Halik". O człowieku, który był wszędzie
Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Kasia Dydo w Czwórce/fot. Czwórka Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Kasia Dydo w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Iwona El Tanbouli-Jabłońska (podróżniczka, fotografka, dyrektorka artystyczna National Geographic)

Data emisji: 19.09.2017

Godzina emisji: 10.07

jsz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Księgarnie" - oryginalny przewodnik po księgarniach świata

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 13:28
Tropem najstarszych, najpiękniejszych, ale także nowoczesnych księgarni od Europy, poprzez Stany Zjednoczone, aż po Australię czy afrykańskie wioski - to szlak, którym prowadzi nas Jorge Carrión, autor przewodnika "Księgarnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ubuntu". Między reportażem a powieścią przygodową

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 15:57
"Ubuntu" to motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę. - Heather Ellis, wybrała się do Afryki samotnie, jako biała kobieta. Przejechała 19 krajów. To świadczyło o odwadze, graniczącej z ryzykanctwem - tłumaczyła Kinga Michalska
rozwiń zwiń