Co my w ogóle wiemy o architekturze?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 13:22
- Architektura, to dziedzina sztuki, która otacza nas non-stop. Być może nie zdajemy sobie z tego do końca sprawy, ale żyjemy pośród architektury. Warto zatem zainteresować się tym, co nas otacza - mówił Błażej Prośniewski, gość radiowej Czwórki.
Audio
  • Co my w ogóle wiemy o architekturze? (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Grand Warszawski

Wszystkich, których interesuje architektura stolicy zapraszamy na festiwal "Warszawa w budowie" - w zamyśle twórców imprezy było pokazanie architektury z innej perspektywy. Wystawa swoją premierę będzie miała już w najbliższą niedzielę (8.10)  pt. "Plac Defilad - krok do przodu". Dzięki zebranym instalacjom artystycznym publiczność będzie mogła zapoznać się z historią architektury tego miejsca kiedyś i dziś. Czy istnieje szansa na odczarowanie serca Warszawy? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy do Galerii Studio przy Placu Defilad 1.

W audycji opowiemy również o koncepcji formy otwartej Zofii i Oskara Hansenów. Wyjaśnimy dlaczego uważali, że architektura powinna zmieniać się wraz z jej mieszkańcami. Dla tych, którzy przed pierwszymi jesiennymi chłodami uciekają na południe Europy mamy propozycję arcyciekawej propozycji wystawy, która właśnie trwa w Rzymie. O jaką wystawę chodzi? Tego dowiesz się z nagrania audycji

Zapraszamy na przyśpieszony kurs wiedzy o architekturze razem z redaktorami Kasią Dydo i Błażejem Prośniewskim.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Błażej Prośniewski

Data emisji: 4.10.2017

Godzina emisji: 10.15

ac/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cekiny, pióra, dekonstrukcja. Wracamy do lat 20.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 17:10
- Dwudziestolecie międzywojenne to najciekawszy okres w historii mody. Lata 20. to obniżenie linii ramion i talii. Dla projektantów to idealne wprost pole do popisu - mówił w Czwórce Robert Kiełb, projektant mody i stylista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka fotografii to nieskończona nauka

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:58
Iza Sawicka, Kasia Opara, Krzysztof Porzeżyński i Zbigniew Kołodziejek tworzą fotograficzny kolektyw, który swoimi zdjęciami udowadnia, że zupełnie zwyczajne przedmioty i sytuacje mogą okazać się źródłem inspiracji, zachwytu i głębokich refleksji. W Czwórce spytaliśmy ich o to, co sprawia, że zdjęcie jest udane.      
rozwiń zwiń