Mitomania. Talk-show, który obnaża oblicze polskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 13:00
- Jest publiczność, jest bohater wieczoru, czyli pisarz bądź pisarka, i jestem ja - prowadzący, który wciela się w postaci z książek - opowiada Piotr Seweryn Rosół, twórca internetowego talk-show "Mitomania".
Audio
  • "Mitomania" - o szczegółach nietypowego literackiego talk-show (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Bonnybbx/dom. publiczna

Piotr Seweryn Rosół We Francji wybitnych intelektualistów zaprasza się do telewizji, żeby skomentowali premierę nowego iPhone'a. U nas ciągle uważa się, że język humanistyki jest zbyt skomplikowany

W "Mitomanii" Piotr Seweryn Rosół chce odświeżyć koncepcję tradycyjnych spotkań literackich i zbudować nowy model rozmowy o literaturze. Ma być merytorycznie, ale przede wszystkim drapieżnie i bezkompromisowo. - Zapraszam do programy tych, których cenię, ale nie podchodzę ani do nich, ani do ich twórczości bezkrytycznie. Chcę dowiedzieć się więcej, bo uważam, że to, co robią pisarze ma równie duży wpływ na nasze życie, jak to, co robią politycy - przekonuje gość Czwórki.    

Gościem pierwszego odcinka był Szczepan Twardoch. - Żeby móc rozmawiać z gościem jego językiem wcieliłem się m.in. w boksera i to nie do końca wszystkim się spodobało - przyznaje rozmówca Kasi Dydo. - Być może dlatego, że u nas kultywuje się tradycję, że z pisarzem rozmawia się na kolanach - dodaje.


Czytaj także
lustro dziewczyna 1200.jpg
Cara Delevingne. "W jej powieści młodzież przejrzy się jak w lustrze"

Piotr Seweryn Rosół zdradza także, jaki temat na pewno poruszy podczas rozmowy z Dorotą Masłowską i dlaczego Szczepan Twardoch nie był zadowolony z udziału w "Mitomanii".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Seweryn Rosół (pomyłodawca internetowego talk-show "Mitomania")

Data emisji: 30.10.2017

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

Marcin Grygier. Jak z chemika zostać autorem kryminałów?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 14:00
- Trzeba napisać pierwsze zdanie, to chyba najważniejszy krok. Ja swój zrobiłem ćwierć wieku temu, ale zadebiutowałem w roli pisarza niecałe trzy lata temu - opowiada Marcin Grygier.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cara Delevingne. "W jej powieści młodzież przejrzy się jak w lustrze"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 16:20
Jedna z najsłynniejszych modelek na świecie stowrzyła thriller doskonały. - Cara Delevingne we współpracy z wytrawną pisarką Rowan Coleman napisała pełnoprawną powieść, w której pokazuje, jak żyje i co czuje współczesna młodzież - opowiada Ewa Holewińska z wydawnictwa Jaguar.
rozwiń zwiń