Stubbornly Absent. Kasia Klich i Jarek Płocica przekładają Szymborską na angielski

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 13:00
- Pierwszy raz pracowałam w taki sposób, że miałam materię w postaci gotowego tekstu. Musiałam starać się, żeby trzymać treść w ryzach. Nie mogłam jej zmodyfikować, ani skrócić - mówiła Kasia Klich-Płocica - odtwórczyni wierszy Wisławy Szymborskiej.
Audio
  • Stubbornly Absent "Commemoration - A Tribute To Wisława Szymborska" - wiersze Wisławy Szymborskiej po angielsku (Stacja Kultura/Czwórka)
Katarzyna Klich-Płocica, Jarosław Yaro Płocica
Katarzyna Klich-Płocica, Jarosław "Yaro" PłocicaFoto: czwórka

Stubbornly Absent – Commemoration – A Tribute to Wisława Szymborska to pierwszy w Polsce i na świecie projekt muzyczny z poezją Wisławy Szymborskiej zaśpiewaną w języku angielskim. Jak przekonywał dziennikarz Damian Sikorski płyta małżeństwa Katarzyny Klich-Płocicy i Jarosława Yaro Płocicy jest dowodem, że polskiej poezji można nadać nowe, interesujące oblicze. - Na uwagę zasługuje fakt, że płyta nie jest utrzymana w konwencji klasycznej poezji śpiewanej. Utwory to nowoczesne interpretacje utrzymane w klimacie elektronicznym z wykorzystaniem prawdziwych instrumentów. 

Nad projektem od strony technicznej czuwali tłumaczka na język angielski Joanna Trzeciak - wykładowczyni na Kent State University, a także Erik Hurless odpowiedzialny za interpretację wokalną. Gościnnie na płycie wystąpiły Katarzyna Nosowska, Monika Borzym i Bela Komoszyńska. Pierwszego koncertu będzie można wysłuchać już 19 listopada w Teatrze Syrena. O Stubbornly Absent – Commemoration – A Tribute to Wisława Szymborska opowiadaliśmy na antenie Czwórki. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski (dziennikarz radiowej Czwórki)

Data emisji: 2.11.2017

Godzina emisji: 11.06

ac


Czytaj także

Zabłyśnij cytatem z polskiej piosenki. "To się opłaci!"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:50
- Polska piosenka jest wyjątkowa, bo wywodzi się z poezji. Postanowiliśmy o tym wszystkim przypomnieć - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta tygodnia. Catz'n'Dogz "Friends of Pets"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:32
Wyselekcjonowane na ten krążek przez duet Catz n’ Dogz utwory utwierdzają w przekonaniu, że polska scena klubowa ma się bardzo dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Wypchło: chciałabym, żeby ludzie, byli częścią muzyki, którą tworzymy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 10:00
- Yuuki tworzy grupa przyjaciół, których spotkałam na swojej artystycznej drodze, którzy zrozumieli co muzycznie mam do przekazania. Eksperymentujemy z elektroniką, jazzem i rockiem - opowiadała Kasia Wypchło, wokalistka zespołu.
rozwiń zwiń