"Morderstwa w Somerset" - hołd dla Agathy Christie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:03
Książka Anthony'ego Horowitza to kryminał szkatułkowy łączący kilka oddzielnych opowieści. Ale nie tylko. - W tej książce można się zagubić między historiami, między prawdą a literacką fikcją. Konwencja, którą wybrał autor, to hołd złożony wybitnej pisarce - opowiada Kinga Michalska w Czwórce.
Audio
  • O książce "Morderstwa w Somerset" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/andriano.cz

dom willa strach 1200.jpg
"Dziecko ognia" Thriller psychologiczny z duchami przeszłości

Jak przekonywała Michalska, w tej książce Horowitz wraca do konwencji kryminału retro. - W kryminale "głównym" Anthony’ego Horowitza - nawiązującym do typowych opowieści z detektywem i pointą, w której gromadzi on wszystkich bohaterów w pomieszczeniu, by triumfalnie wyjawić nazwisko mordercy - jest kryminał, którym staje się śledztwo Susan, reporterki współpracującej z pisarzem Alanem Conwayem. A w środku tej historii mamy powieść samego Conwaya, który zresztą ginie w tajemniczych okolicznościach  - opowiadała Kinga Michalska. Jak podkreślała, to książka, w której zaczytywać się mogą m.in. miłośnicy twórczości Agathy Christie.


mężczyzna smutek lustro depresja 1200.jpg
"Księga luster". Zagadaka zbrodni sprzed 25 lat

Co jeszcze w "Morderstwach w Somerset" przypomina twórczość legendarnej pisarki? W książce zastosowano także niezwykłe rozwiązania graficzne - co znajduje się na kolejnych podstronach okładek i jaki cel ma ich pojawienie się? O tym mówiliśmy w audycji "Stacja Kultura".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 28.11.2017

Godzina emisji: 11.30

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kartagina" - między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 15:42
- Wyrafinowany kryminał, misternie ułożona, pełna łamigłówek i niedopowiedzeń opowieść - mówiła o książce Joyce Carol Oates Czwórkowa ekspertka literacka Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarnooka blondynka": klasyczna intryga w stylu noir

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:03
- To twórcza kontynuacja powieści detektywistycznych Raymonda Chandlera, twórcy postaci Philipa Marlowa, symbolu gatunku noir - mówiła Kinga Michalska o książce Benjamina Blacka.
rozwiń zwiń