Dekalog perfumiarza i zbrodnia niedoskonała - co warto przeczytać?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:46
Coś dla kobiet, ale także coś dla nastolatków - w Czwórce polecaliśmy książki, które warto położyć najbliższym pod choinką, ale sprawdzaliśmy też, które pozycje należy koniecznie przeczytać samemu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

skrzaty 1200.jpg
Czego jeszcze nie wiemy o skrzatach?

"Perfumy. Stulecie zapachów" autorstwa vlogerki Lizzie Ostrom to gratka dla miłośników pięknych zapachów. - Autorka przedzierając się przez cały XX wiek stworzyła swoisty dekalog perfumiarza. Jej założeniem jest to, że perfumy na przestrzeni lat się zmieniały, i to nie tylko za sprawą kreatorów tych perfum, ale także ich odbiorców - tłumaczyła Kinga Michalska. - Bo perfumy są dla wszystkich: kobiet i mężczyzn, osób starszych i młodzieży. Nie ma gatunku perfumiarstwa, którego Ostrom by nie zgłębiła. Ciekawe są historie dotyczące samych twórców perfum, jak i światowych kampanii reklamowych.

W programie polecaliśmy także książkę "Morderstwo w środku zimy", czyli pozycję o nastolatkach i dla nastolatków, która - jak przekonywała ekspertka Czwórki - może być świetnym początkiem przygody z literaturą kryminalną. Mówiliśmy także o książce "Psiego najlepszego" - nie tylko dla fanów historii z "Był sobie pies", a także o niezwykłej przyjaźni pewnej statecznej paryżanki z 9-letnią dziewczynką.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 11.40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zadie Smith "Swing time" - roztańczona powieść o przyjaźni i pasji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 14:13
Piąta książka Zadie Smith pt. "Swing time" to historia niezwykłej przyjaźni, która, jak się okazało, potrafi przetrwać próbę czasu, ale także opowieść o pasji, jaką jest taniec i poszukiwaniu swojego miejsca we współczesnym świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od krymianłu do powieści przygodowych - polecamy książki na święta

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 16:03
W Czwórce omawialiśmy książki, które świetnie sprawdzą się jako prezenty. "Ostatnie dni mroku" Grahama Moore’a, czyli perypetie wielkich naukowców w cieniu wielkiej historii, czy "Nieznane więzi natury” Petera Wohllebena to tylko niektóre z nich.
rozwiń zwiń