X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ikigai - rewolucja w stronę szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 11:38
- Japońskie "ikigai" to coś, dlaczego warto żyć, z powodu czego, warto żyć - mówi gość Czwórki. - Każdy z nas do czegoś został powołany przychodząc na świat, do jakiejś pasji, do jakiegoś dziłania. Jeszcze nie wszyscy odkryli to w sobie - dodaje.
Audio
  • Dr Ewa Jarczewska-Gerc opowiada o japońskim ikigai - drodze do szczęścia (Czwórka/Stacja Kultura)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: David Carillet/Shutterstock.com

Od kilku lat mamy do czynienia z zapotrzebowaniem na warsztaty budowania szczęścia osobistego. Pojawiają się pytania, jak to szczęście tworzyć, jak szukać równowagi między odpoczynkiem, a pracą. Jedną z pozycji przychodzącą nam z pomocą może być japońska publikacja "Trening ikigai", praktyczne rozwinięcie filozofii życia, która od pokoleń zapewnia Japończykom spokój i pogodę ducha. 

- Ikigai to pewna aktywność, coś, co się robi regularnie, z pasją, wytrwałością i pozytywną energią - wyjaśnia dr Ewa Jarczewska-Gerc, konsultantka polskiej wersji książki. 

Gość Czwórki podkreśla, że publikacja "Trening ikigai" to zbiór rad i ćwiczeń, dzięki którym możemy osiągnąć upragniony spokój i równowagę. Podpowiada, jak przełożyć tę japońską sztukę na polskie realia. Zdradziła też, co autorzy odkryli w japońskim miasteczku stulatków. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: dr Ewa Jarczewska-Gerc (konsultantka polskiej wersji książki "Trening ikigai", psycholog)

Data emisji: 02.04.2017

Godzina emisji: 10.12

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Bator: bez Japonii w ogóle nie byłabym pisarką

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 14:02
- Książka sprawiła mi prezent. Dzięki temu, że ukazała się tak szybko po "Roku Królika" i dlatego, że jest tak bardzo inna od tego, co napisałam do tej pory - przekonywała autorka Joanna Bator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bagaż osobisty". Wystawa o bólu, strachu i ucieczce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:10
W 50. rocznicę Marca '68 Dom Spotkań z Historią prezentuje wystawę "Bagaż osobisty. Po Marcu". - To opowieść o grupie dwudziestolatków, którzy na skutek antysemickiej nagonki zostali pozbawieni ojczyzny - mówi autorka wystawy Agata Tuszyńska. 
rozwiń zwiń