Pola Dwurnik - artystka w autoportrecie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 12:00
- Pola Dwurnik kiedyś powiedziała o sobie, że poślubiła malarstwo - mówi Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, w której możemy oglądać najnowszą wystawę prac artystki. - Maluje bez przerwy - dodaje. 
Audio
  • Agata Smalcerz, dyrektor bielskiej galerii BWA, opowiada o wystawie Poli Dwurnik (Stacja Kultura/Czwórka)
Wystawę prac Poli Dwurnik można oglądać do 17 stycznia 2016 roku
Wystawę prac Poli Dwurnik można oglądać do 17 stycznia 2016 rokuFoto: PAP/Tomasz Wojtasik

- Na ekspozycji zobaczymy najnowsze prace Poli Dwurnik. Są to dość nietypowe autoportrety, wizje artystki samej siebie w różnych sytuacjach - mówi gość Kasi Dydo. - Czasem nawet widzimy ją pod postacią zwierzęcia - artystka utożsamia się z papugą i tak siebie maluje - wyjaśnia. 

Kuratorka ekspozycji podkreśla, że artystka pokazuje wnikliwe, autoironiczne spojrzenie na siebie, jako kobietę, malarkę, córkę artystów. Zwraca uwagę, że Pola Dwurnik nie ukończyła ASP, a historię sztuki, po doświadczeniach kuratorskich, galeryjnych pomyślała o sobie, jako o artystce wizualnej. - Wystawa prezentuje też marzenia dziewczyny, która je spełniła, pokazała siebie w różnych rolach. Dzięki temu na wystawie "Spotkaj Artystkę/Meet the artist" możemy się też w niej przejrzeć - zdradza.

Co jeszcze zobaczymy na ekspozycji? Jaka jest malarka, córka artystów? O tym w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Agata Smalcerz (dyrektor Galerii Bielskiej BWA)

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 10.42

pj/ac

Czytaj także

Galerie dookoła świata: eksperymenty z dźwiękiem i sztuka, która zaczęła się od jajka

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 18:13
Odwiedzający Rio de Janeiro powinni zajrzeć do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MAC). Futurystyczny budynek zaprojektowany przez brazylijczyka Oscara Niemeyera został uznany jako jeden z architektonicznych cudów świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji". Wystawa w Muzeum Azji i Pacyfiku

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 12:01
Zabawa jest najbardziej spontaniczną i pierwotną formą spędzania wolnego czasu. Na przestrzeni stuleci, niezależnie od kontynetu, języka, czy poziomu rozwoju społeczności taka aktywność była bardzo ważnym elementem rozwoju kultury. 
rozwiń zwiń