X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileuszowy królik z cylindra. Opowieść o pięknej więzi

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 13:06
- Grzegorz Turnau spektaklem "Karampuk. Baśń o króliku z cylindra" debiutuje jako reżyser - mówi Aleksandra Rembowska, kierownik literacki Teatru Lalka. - Trzeba wiedzieć, że pojawia się tu także w dwóch dodatkowych rolach: autora adaptacji i tekstów oraz piosenek i muzyki - dodaje. 
Audio
  • Aleksandra Rembowska opowiada o spektaklu "Karampuk. Baśń o króliku z cylindra" (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/domena publiczna/Dingus Falcon

- To spektakl wyjątkowy, bo jest przywołaniem pewnych sympatii i wspomnień dziecięcych, z dzieciństwa Grzegorza Turnaua - mówi gość Kasi Dydo. - On wymienia książkę Ludwika Jerzego Kerna jako jedną z tych, które pamięta i która mocno mu towarzyszyła. Dziś ma do niej duży sentyment - dodaje.

Aleksandra Rembowska W tym spektaklu okazuje się, że nawet przy największych umiejętnościach, nawet tych magicznych, są rzeczy poza naszą kontrolą

"Karampuk. Baśń o króliku z cylindra" łączy też pewne jubileusze. Pierwsze wydanie opowieści o króliku z ilustracjami Janusza Stannego ukazało się w 1958 roku, w 1948 roku Ludwik Jerzy Kern zadebiutował w "Przekroju". A i Joanna Braun, odpowiedzialna w spektaklu Teatru Lalka za scenografię, projekty kostiumów i lalek, obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia artystycznej pracy. 

- Grzegorz Turnau jest kierownikiem muzycznym Teatru Lalka. Przyszedł do nas ze swymi propozycjami i swoimi fascynacjami - mówi Aleksandra Rembowska. - To przedstawienie dla dzieci. Czytelne, w obrazach i warstwie muzycznej. Może być nie tylko baśnią o króliku, który urodził się w cylindrze słynnego na cały świat magika, ale też historią, która jest rozumiana zupełnie inaczej przez dorosłych - dodaje. 

Aleksandra Rembowska Muzyka, jej rytm i piosenki porządkują i organizują ten spektakl. One są wspaniałym wyzwaniem dla aktorskiej interpretacji, dla aktorskiego popisu.

Jak Grzegorz Turnau sprawdza się w roli reżysera? O czym jest ta opowieść? I jakie emocje są obecne w teatrze tuż przed premierą? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Aleksandra Rembowska (Kierownik literacki Teatru Lalka)

Data emisji: 1.06.2018

Godzina emisji: 10.16

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Scardina: grając, zawsze idę na żywioł

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 13:05
Antek Scardina, 15-letni aktor dubbingowy, na koncie ma już m.in. role w spektaklu "Piotruś Pan", czy filmie "Twój Vincent". Był też filmowym synem Króla Lwa, poznał Minionki i znany jest z telewizyjnego wokalego show. 6 kwietnia na ekrany polskich kin wszedł kolejny obraz z jego udziałem "Luis i Obcy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Córcia". Relacja matka-córka i profesor Mona

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:20
- Chciałyśmy przedstawić relację matka-córka w wielu aspektach - mówią twórczynie spektaklu "Córcia". - Wydaje mi się, że na pewno przedstawienie jest poruszające i na pewno uderza w czułe struny relacji matki z córką, które prawdopodobnie dla wiekszości ludzi są istotne - dodają. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Teatr improwizowany - o jakie dziwne!" Ale ma już wiernych fanów

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 12:08
- Ludzie wciąż mylą teatr improwizowany z kabaretem, stand-upem, raczej nikt nie myli tego z teatrem, ale chyba najbardziej chcielibyśmy być myleni właśnie z nim - mówią zgodnie Paweł Najgebauer i Krzysztof Wiśniewski z Fundacji Klancyk, współorganizatorzy Warsaw Improv Festival. 
rozwiń zwiń