Odwiedź Braniewo. Poznaj PRL w Atenach Północy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:03
- Braniewo to najstarsze miasto na Warmi. Nazywane było Atenami Północy, znajdował się tam ważny ośrodek akademicki, popularny zwłaszcza wśród młodych Szwedów, którzy przyjeżdżali tu na studia - relacjonuje Justyna Tylczyńska. 
Audio
  • Relacja z Muzeum Ziemi Braniewskiej i wystawy "Żyliśmy w PRL-u" - materiał Justyny Tylczyńskiej (Stacja Kultura/Czwórka)
Muzeum Ziemi Braniewskiej  wystawa Żyliśmy w PRL-u
Muzeum Ziemi Braniewskiej wystawa "Żyliśmy w PRL-u"Foto: Justyna Tylczyńska/Czwórka

Dwa lata temu członkowie Towarzystawa Miłośników Braniewa utworzyli Muzeum Ziemi Braniewskiej. W 6 pomieszczeniach placówki znajdują się wystawy, które przedstawiają historię tego miasta, a jedna z nich zabiera nas w czas PRL-u.  

- W jednym pomieszczeniu musieliśmy umieścić przedpokój, kuchnię, sypialnię,0 duży pokój i jeszcze wystawę - mówi prezes Towarzystawa, Zbigniew Kędziora. 


Justyna Tylczyńska w Muzeum Ziemi Braniewskiej fot. Czwórka Justyna Tylczyńska w Muzeum Ziemi Braniewskiej fot. Czwórka

Wystawa przedstawia przedmioty codziennego użytku, ubrania, najpoczytniejsze gazety i mnóstwo innych eksponatów. Co ciekawe wszystkie te rzeczy Justyna Tylczyńska kojarzy jedynie z filmów. A co Kasia Dydo pamięta ze swego wczesnego dzieciństwa? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 1.06.2018

Godzina emisji: 10.41

pj/kd

Czytaj także

Najpiękniejsze kobiety polskiego showbiznesu w czasie PRL

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 17:00
Były wśród nich Kalina Jędrusik, Beata Tyszkiewicz, Barbara Brylska, Grażyna Szapołowska i Katarzyna Figura. Życie kobiet, które kochała cała Polska, w książce "Seksbomby PRL-u" opisał Krzysztof Tomasik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska sztuka współczesna - od Wisły po Lidzbark Warmiński

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 15:30
Bohaterowie z innej galaktyki na płótnach nawiązujących do malarstwa Chełmońskiego i creepy obrazy na Zamku w Lidzbarku Warmińskim - co w czerwcu będzie słychać w polskich galeriach?
rozwiń zwiń