Anna Dziewit-Meller o kobietach, które ruszyły w drogę

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 15:20
- Podróż kojarzy się z samodzielnością, tymczasem moje bohaterki żyły w czasach, w których kobiety nie korzystały z tego przywileju - opowiada Anna Dziewit-Meller, autorka ksiązki "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy".
Audio
  • Anna Dziewit-Meller i "podróże w spódnicy" (Stacja Kultura/Czwórka)
Anna Dziewit-Meller
Anna Dziewit-MellerFoto: Czwórka/Karina Terzoni

Anna Dziewit-Meller Ta książka udaje trochę gazetę. Są tu różne formy dziennikarskie, które wykorzystałam, by opisać swoje bohaterki

Jedną z bohaterek jest Polka Maria Czaplicka. - Dziś jestem w stanie puchową kurtkę zmieścić w kieszeni, a Maria podróżowała po Syberii w ciężkich futrach, żeby opisać życie szamanów - mówi dziennikarka i pisarka. 

Anna Dziewit-Meller opowiada także o tym, jakie granice i jakie bariery przekraczały pierwsze podrózniczki i która kobieta pobiła rekord Willy'ego Foga. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Anna Dziewit-Meller (dziennikarka, autorka książek)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 10.16

kul/kd

Czytaj także

Soraya. Książka o miłości groźniejszej niż wojna

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 13:50
Meltem Yilmaz jest turecką dziennikarką i powieściopisarką, która debiutowała książką "Soraya. Miłość groźniejsza niż wojna". - Zawsze staje po stronie wykluczonych i to o nich właśnie pisze. O narkomanach, bezdomnych, uchodźcach i azylantach, prostytutkach i niepełnosprawnych - opowiada tłumaczka Małgorzata Maruszkin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki pisane przez kobiety. To nie "babskie czytadła"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 13:00
- Często tak zwaną literaturę kobiecą wrzuca się do jednego worka z książkami dla kucharek. A dzisiaj to, co piszą kobiety jest bardzo różnorodne - mówiła w Czwórce Małgorzata Warda, autorka, która wydaje powieści m.in. w ramach klubu "Kobiety to czytają".      
rozwiń zwiń
Czytaj także

Macbeth i Lady, zbrodnia i fatum w latach 70.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 12:35
- Akcja "Macbetha" w wersji Nesbo umieszczona jest w latach 70. nieprzypadkowo - mówi Kinga Michalska o najnowszej książce Jo Nesbo. - On zwraca uwagę, że tam czas jest pamiętany przez wielu jako kolorowe lata wolności, ale też apogeum zimnej wojny, światowych konfliktów, zagrożenia narkotykami... - dodaje.
rozwiń zwiń