Soraya. Książka o miłości groźniejszej niż wojna

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 13:50
Meltem Yilmaz jest turecką dziennikarką i powieściopisarką, która debiutowała książką "Soraya. Miłość groźniejsza niż wojna". - Zawsze staje po stronie wykluczonych i to o nich właśnie pisze. O narkomanach, bezdomnych, uchodźcach i azylantach, prostytutkach i niepełnosprawnych - opowiada tłumaczka Małgorzata Maruszkin.
Audio
  • "Soraya. Miłość groźniejsza niż wojna" - dlaczego warto przeczytać tę książkę? (Stacja Kultura/Czwórka)
Kupnem praw do książki Meltem Yilmaz zainteresowali się filmowcy. Być może już wkrótce losy Sorai trafią na duży ekran (zdj. ilustracyjne)
Kupnem praw do książki Meltem Yilmaz zainteresowali się filmowcy. Być może już wkrótce losy Sorai trafią na duży ekran (zdj. ilustracyjne)Foto: diplomedia/Shutterstock.com

Czytaj także
Szekspir 1200.jpg
"Czarci pomiot". Szekspirowska "Burza" w więzieniu

Główna bohaterka powieści - Soraya - jest Syryjką, ma 19 lat i nagle traci wszystko. - Mam wrażenie, że jej postać została "ulepiona" z historii kilku osób, które Yilmaz spotkała na swojej drodze. Być może jest to założenie na wyrost, ale mamy tu do czynienia z niewyobrażalnym wręcz nagromadzeniem nieszczęścia - mówi gość Czwórki. 

Małgorzata Maruszkin opowiada także, w jaki sposób sytuacja syryjskich kobiet wpływa na ich wzajemne relacje i jak wygląda życie w obozach dla uchodźców. Dlaczego miłośc jest tam groźniejsza niż wojna?

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Małgorzata Maruszkin (tłumaczka książki)

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 10.16

kul/jsz

Czytaj także

Każdy ma swoją Bridget Jones - seniorzy też

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 13:19
- Holendrzy pokochali powieść o Hendriku Groenie - mówi Małgorzata Krakowska, dziennikarka. - Na starość człowiek powraca do swoich dawnych nawyków i dla mnie ta powieść jest przewodnikiem po mentalności Holandii - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato zimą i inne opowiadania" - to nie są ckliwe romanse

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 12:53
- To książka, którą można przeczytać bardzo szybko. Ale można również się w nią zagłębić, analizować - mówiła Kinga Michalska, recenzentka Czwórki.
rozwiń zwiń