Error. Niech projektant rozwiąże problem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:19
- Myśląc nad hasłem festiwalu - "Error"- początkowo myśleliśmy o błędzie komputera - przyznaje Paulina Kisiel, kierownik Gdynia Design Days. - Później poszliśmy dalej, sięgnęliśmy do łaciny, gdzie "error" oznacza proces wędrowania, tułania się. W przełożeniu na projektowanie, to proces znajdowania najlepszych rozwiązań - dodaje. 
Audio
  • Paulina Kisiel opowiada o atrakcjach Gdynia Design Days (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: REDPIXEL.PL/Shutterstock

- Do szukania tych najlepszych rozwiązań projektant używa małych kroków, popełnia błędy, by na samym końcu stworzyć coś, co jest dobre - mówi gość Kasi Dydo. - Myślę, że to hasło, error, jest aktualne od pewnego już czasu - dodaje. 

Gdyński festiwal jest największym festiwalem designu w Polsce. Jak zapowiada Czwórkowy gość czeka nas 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych dla profesjonalistów i entuzjastów dobrego projektowania. Czy na festiwalu dowiemy się jak będzie wyglądała nasza niedaleka przyszłość? Czy aktualne tematy społeczne i polityczne znajdują swoje odbicie w designie? Co z Gdynia Designe Days ma wspólnego ekologia, kwestia uchodźców czy protezy dla osób z dysfunkcją kończyn? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Kisiel (kierownik Gdynia Design Days)

Data emisji: 25.06.2018

Godzina emisji: 11.15

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji". Wystawa w Muzeum Azji i Pacyfiku

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 12:01
Zabawa jest najbardziej spontaniczną i pierwotną formą spędzania wolnego czasu. Na przestrzeni stuleci, niezależnie od kontynetu, języka, czy poziomu rozwoju społeczności taka aktywność była bardzo ważnym elementem rozwoju kultury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z baśni - świat dziwaczny, oniryczny, brutalny, naturalistyczny

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 13:37
- Od początku skłaniałam się ku temu, co w człowieku jest pierwotne. Interesowało mnie najbardziej to, co w nas zwierzęce, coś co jest niebezpieczne, coś co próbujemy zamaskować ukryć - mówi artystka Agnieszka Kożuchowska. 
rozwiń zwiń