"Szukaj w snach" - Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski o kołysankach nie tylko dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 14:29
- Płyta pod względem muzycznym jest po prostu piękna. Nie powinno to dziwić, bo została stworzona przez dwójkę wybitnych muzyków. Czołowy polski gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski nagrał ją razem z Natalią Kukulską - jednym z najlepszych głosów w Polsce - mówił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski. 
Audio
  • "Szukaj w snach" - Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski zabierają nas w muzyczną podróż do czasów dzieciństwa (Stacja kultura/Czwórka)
Marek Napiórkowski, Damian Sikorski, Natalia Kukulska
Marek Napiórkowski, Damian Sikorski, Natalia Kukulska Foto: Mateusz KulikCzwórka

Kołysanki są fantastycznym kontrastem dla tego, co robię w swoich solowych projektach. Stworzyliśmy świat, który oparty jest o prostotę, przejrzystość i jednocześnie każdy z nas pozostaje w nim sobą Natalia Kukulska

O balladach Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego wszyscy mówią "kołysanki", ja nieco inaczej podchodzę do tej płyty. Świetnie skomponowane piosenki sprawiają, że jest to płyta nie tylko dla dzieci - zapewniał.

- Zaczęło się od tekstu, który trafił w ręce Marka - mówiła współautorka płyty Natalia Kukulska. - Zaprzyjaźniony teatr z Lublina, urokliwy Teatr Stary prowadzi działalność impresaryjną. Polega to na tym, że rzadko wystawiają rzeczy, które są repertuarowe. Dostałem z tego teatru tekst lubelskiego autora, Włodzimierza Wysockiego, który pisał teksty dla swoich dzieci i śpiewał im je jako kołysanki. Wydały mi się bardzo szlachetne, postanowiłem dopisać do nich muzykę - opowiadał kompozytor Marek Napiórkowski. 

Na podstawie stworzonych przez kompozytora piosenek powstał teatrospektakl, autor postanowił jednak rozwinąć projekt i razem z Natalią Kukulską stworzyć "Szukaj w snach" - album z kołysankami. 

Jak wyglądają koncerty, które oparte są o repertuar złożony z kołysanek? Kto jest odbiorcą tych piosenek? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Goście: Natalia Kukulska (wokalistka, autorka tekstów), Marek Napiórkowski (gitarzysta i kompozytor jazzowy)

Data emisji: 15.06.2018

Godzina emisji: 11.44

ac/kul

Czytaj także

Zaczytani 2018. Książki dla szpitalnych bibliotek

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:23
Ruszyła wielka zbiórka książek w ramach akcji "Zaczytani". Zebrane książki zostaną przekazane do pacjentów 603 szpitali w całej Polsce. W tym roku do akcji przyłączyło się siedem miast: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tola Szlagowska: pisanie tekstów to mój sposób na komunikowanie się ze światem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 13:08
- Warto zwacać uwagę na tekst. Muzyka to kompozycja, która łączy ze sobą słowa i melodię, i całe instrumentarium - opowiadał dziennikarz Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobrze, że jesteś". Baśniowa podróż w muzyczny świat Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 11:22
22 maja mija pierwsza rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego, dzień później, 23 maja ukaże się jego nowa płyta zatytułowana "Dobrze, że jesteś". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętajmy o Osieckiej. "To konkurs wokalny, nie karaoke"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 17:30
- Uczestnicy konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" zatrzymują Agnieszkę w bursztynie - przyznaje prezes Fundacji Okularnicy Agata Passent i opowiada o szczegółach tegorocznej odsłony plebiscytu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ivo Kmiecik: zaryzykowałam i wygrałam

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 15:10
- O konkursie "Piosenka na 100" dowiedziałam się w trakcie nagrywania drugiej płyty. Miałam sporo nowego materiału więc postanowiłam się nim podzielić z jurorami - opowiada Ivo Kmiecik, nagrodzona w kategorii "najlepsza kompozycja" za utwór "Ziemia Księżyc". 
rozwiń zwiń